مدیران به سلامت انتخابات توجه ویژه داشته باشند

«یدالله موحد» در سومین ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی استان کرمان اظهار کرد: عناوین و لیست جرایم انتخاباتی از سوی معاونت اجتماعی و پشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تدوین شده که با گوشزد کردن رفتارها و جرایم انتخاباتی مرتبط با هر نهاد و بخش، از بروز بخش عمده ای از این تخلفات جلوگیری خواهد شد.

وی با اشاره به همکاری دستگاه قضایی با هیئت های اجرایی و نظارت بر انتخابات، عنوان کرد: موضوعات مرتبط با استعلام صلاحیت کاندیداها و سایر اقدامات قانونی مرتبط با انتخابات در دادگستری کل استان و واحدهای تابعه با جدیت و سرعت مورد پیگیری قرار می گیرد.

نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان با اشاره به تدوین اطلس امنیتی انتخابات از سوی کمیته اطلاعات و امنیت ستاد انتخابات، عنوان کرد: این اطلس در اختیار دادستان ها و مسئولان امنیتی و انتظامی قرار می گیرد تا متناسب با شرایط مطرح شده در آن نسبت به اجرای برنامه ها و رصد فضای انتخاباتی اقدام کنند.

وی بر تشکیل کمیته بررسی موانع مشارکت در انتخابات تاکید کرد و ادامه داد: با تشکیل این کمیته زمینه رصد وضعیت مشارکت و موانع احتمالی موجود در رابطه با میزان مشارکت فراهم خواهد شد و برنامه ها و وظایف هر یک از بخش ها برای ایجاد زمینه افزایش مشارکت قشرهای مختلف اجتماعی در انتخابات نیز تبیین می شود.

وی بر توجیه گروه های مختلف از جمله مدیران و کارمندان ادارات، اصحاب رسانه و … درباره جرایم انتخاباتی نیز تاکید کرد و گفت: نارضایتی ها و تاثیرآن بر مشارکت مردم در انتخابات موضوع مهمی است که باید از سوی استانداری و فرمانداری ها مورد پیگیری قرار گیرد و مطالبه حاکمیتی و عمومی این است که مدیران تمام تلاش و امکانات خود را برای کاهش نارضایتی های عمومی به کار گیرند.

وی اظهار کرد: باید توجه داشت هرگونه مواردی که بر میزان مشارکت مردم تاثیرمی گذارد، از سوی مدیران رصد شده و مورد پیگیری و رفع قرار گیرد.

موحد تاکید کرد: نهادهای حمایتی نیز باید هرگونه کمک معیشتی خود را به شکلی ارائه کنند که شائبه سیاسی نداشته باشد.

انتهای پیام

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments