نام نویسی ۴۰۴ نفر در رقابت انتخاباتی شوراهای روستاها و تیره‌های عشایری خراسان جنوبی

مهدی قهرمانی، سه شنبه شب ۱۷ فروردین در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در مجموع در دو روز اول نام نویسی داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی روستاها و تیره های عشایری،ثبت نام ۴۰۴ نفر نهایی شده است.

به گزارش «entekhabat1400.com»، وی تصریح کرد: این آمار در مقایسه با مدت مشابه- دو روز اول – دوره قبلی شوراها، حدود دو برابر افزایش را نشان می‌دهد.

به گفته وی؛ طی دو روز اول و دوم ثبت نام داوطلبان در دوره پنجم شوراها، ۲۳۸ نفر نام نویسی کرده بودند.

دبیر ستاد انتخابات خراسان جنوبی درخصوص تفکیک جنسیتی داوطلبان گفت: از مجموع افرادی که در سامانه نام نویسی کرده‌اند، ۳۶۸ نفر مرد و ۳۶ نفر زن هستند.

قهرمانی یادآور شد: بانوان، ۹ درصد افرادی که تا این لحظه برای عضویت در شوراهای روستایی و عشایری ثبت نام کرده‌اند را شامل می‌شوند.

وی اظهار کرد: در دوره قبلی شوراها، بانوان از مجموع آمار ثبت نام شده ها، سهم ۴ درصدی داشتند.

دبیر ستاد انتخابات استان با تأکید بر اینکه چهار روش برای ثبت نام داوطلبان تعیین شده، گفت: ۳۶۵ نفر معادل ۹۱ درصد از   داوطلبان از طریق مراجعه حضوری، ۲۳ نفر معادل ۶ درصد از طریق دفاتر پیشخوان دولت، ۱۲ نفر بیش از ۲ درصد از طریق اپلیکیشن موبایلی و ۴ نفر حدود یک درصد از طریق رایانه شخصی، ثبت نام کرده‌اند.

قهرمانی در مورد سابقه حضور افراد در شورا نیز تصریح کرد: ۶۷ درصد افراد هیچ سابقه حضوری در شورا ندارند.

وی یادآور شد: ۱۳۵ نفر از افرادی که تا الان ثبت نام کرده اند، سابقه عضویت در شوراهای قبلی را دارند و ۲۶۹ نفر بدون سابقه قبلی هستند.

دبیر ستاد انتخابات استان با اشاره به اینکه میزان استقبال داوطلبان در بخش مرکزی شهرستان بیرجند بیش از دیگر مناطق بوده، گفت: ۷۲ نفر در بیرجند، ۷۱ نفر در قاینات، ۶۴ نفر در سربیشه، ۴۸ نفر در درمیان، ۴۷ نفر در نهبندان، ۲۹ نفر در طبس و خوسف، ۲۰ نفر در فردوس، ۱۱ نفر در زیرکوه، ۹ نفر در بشرویه و ۴ نفر در سرایان طی این دو روز نام نویسی کرده‌اند.

قهرمانی با تأکید بر اینکه ۹۱۶ روستا و منطقه عشایری استان، واجد شرایط تشکیل شورا هستند، ادامه داد: داوطلبان برای نشستن بر ۴ هزار و ۶۶۹ کرسی اصلی و علی البدل به رقابت خواهند پرداخت.

وی یادآور شد: تعداد کرسی‌های اصلی شوراهای روستایی و عشایری استان، ۲ هزار و ۸۰۷ کرسی است؛ روند ثبت نام افراد در دو روز اول، تعدد کاندیداها برای حضور و مشارکت را نشان می‌دهد.

وی گفت: تجربه ثبت نام داوطلبان در شورای شهر، ثابت کرده روز آخر با بیشترین حجم مراجعات مواجه خواهیم بود، لذا از همه عزیزان علاقمند به عضویت در شوراها درخواست می شود، ثبت نام خود را به روز آخر موکول نکنند.

قهرمانی ادامه داد: با توجه به شیوع گسترده بیماری کرونا و تغییر رنگ اغلب شهرهای استان و از طرفی فراهم بودن شرایط برای ثبت نام غیرحضوری از همه عزیزان می خواهیم برای حفظ سلامتی خود، از مراجعه حضوری به بخشداری ها خودداری کنند و در منزل یا دفاتر پیشخوان دولت محل سکونت شان نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

وی خاطرنشان کرد: نکته‌ای که همه داوطلبان باید مدنظر داشته باشند، این است که شماره تلفنی که در فرم مشخصات ثبت می‌کنند باید به نام خود متقاضیان باشد.

انتهای پیام 

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments