صالحی نامزد انتخابات ریاست جمهوری نمی‌شود

به گزارش «entekhabat1400.com»، روزنامه خراسان در ادامه نوشت: رییس سازمان انرژی اتمی در گفتگو با روزنامه خراسان ضمن رد چنین خبرسازیهایی تصریح کرد : البته گروهها و شخصیتهای متعددی در ماههای اخیر  با بنده برای حضور در عرصه انتخابات رایزنی داشته‌اند  ولی به همه این عزیزان گفته‌ام که چنین قصد و برنامه‌ای ندارم.

توضیح در مورد آینده برجام

 وی همچنین در مورد سخنانش در کلاب هاوس و خوش بینی نسبت به آینده برجام تصریح کرد: معنی سخنان بنده حل و فصل همه موضوعات در هفته آینده نبود بلکه گفتم با توجه به اینکه امریکا دیگر دنبال این نیست که ایران اول به تعهداتش عمل کند احتمال باز شدن بن بست وجود دارد و هفته آینده مشخص می‌شود که این بن بست باز می‌شود یا خیر.

رونمایی از ۱۳۳دستاورد هسته‌ای در روز صنعت هسته‌ای

رییس سازمان انرژی اتمی در ادامه با اشاره به بیستم فروردین و روز ملی صنعت هسته‌ای، از رونمایی ۱۳۳دستاورد مهم این صنعت در این روز با حضور رییس جمهور خبر داد و گفت: تعدادی از پروژه‌های ما به صورت ویدئوکنفرانس و باقی با حضور دکتر روحانی در نمایشگاه دستاوردهای صنعت هسته‌ای رونمایی می‌شوند.
وی با اشاره به ساخت ۱۵ نوع سانتریفیوژ ایرانی نسل جدید در سالهای اخیر اظهار داشت: امروز دیگر تنها ماشین‌های نسل اول ما غنی سازی نمی‌کنند بلکه علاوه بر سانتریفیوژهای IR۱ ، سانتریفیوژهایIR۲M، IR۴ و IR۶  داریم که  در حال تولید مواد غنی شده برای ایران هستند و ماشین‌های دیگر پیشرفته نیز تستهای خود را می‌گذرانند.

افزایش ظرفیت غنی سازی ایران به ۱۶۵۰۰سو

صالحی خاطر نشان کرد: با وجود تولید مواد غنی شده با این ماشینهای جدید امروز مجموع ظرفیت عملی غنی سازی در حال حاظر به ۱۶۵۰۰سو رسیده در حالی که حداکثر ظرفیت عملی غنی سازی قبل از برجام ۱۳۰۰۰ سو و تنها با ماشینهای نسل قدیم IR۱ بود.

انتهای پیام

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments