افزایش ۹۳ درصدی ثبت‌نام در شورای‌های اسلامی شهر استان زنجان

افزایش ۹۳ درصدی ثبت‌نام در شورای‌های اسلامی شهر استان زنجان

ایسنا/زنجان استاندار زنجان گفت: ثبت‌نام در شورای‌های اسلامی شهر استان زنجان ۹۳ درصد افزایش یافت.

فتح‌الله حقیقی ظهر امروز (۱۵ فروردین‌ماه) در جلسه شورای اداری، اظهار کرد: با وجود همه توطئه‌ها و برنامه‌ریزی دشمنان، همه اهداف آنان خنثی و ترامپ هم نابود شد. پارسال، سال دشوار و پرچالشی برای دنیا و ایران بود و تحریم‌ها، این دشواری‌ها برای مردم کشورمان را مضاعف کرد و راه چاره مقابله با دشمنان اسلامی استفاده از ظرفیت‌ها است و باید سیاست‌ها با همدلی، هم‌زبانی و وحدت هوشمندانه اجرایی شود.

وی عنوان کرد: پارسال طرح‌های خوبی در استان زنجان طراحی و این طراحی‌ها موجب ۹۰۰۰ میلیارد تومان تولید در استان زنجان شد؛ با حل مشکلات واحدهای تولیدی، بیمه اجباری افزایش و بیمه بیکاری کاهش یافته و واحدهای تولیدی به چرخه تولید بازگشتند و صادرات نیز ۲۴ درصد افزایش یافت.

استاندار زنجان بر ضرورت تحقق شعار سال با عنوان تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها تاکید ‌کرد و گفت: این شعار جامع و کامل است و همه مسائل را برطرف می‌کند. بر اساس ماده ۶۱ و ۶۲ کارگروه تسهیل، پیشگام‌ترین کارگروه در استان زنجان کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید است که از کارگروه‌های موفق کشوری بوده و اقدامات عملی آن باید مورد توجه قرار گیرد.

وی به ارائه راهبردهای مهم در راستای تحقق شعار سال پرداخت و افزود: باید قوانین مرتبط با تولید را احصا و مانع‌ها شناسایی و فرآیندها تسهیل شود و مباحث حوزه صادرات، واردات، مسائل مالیاتی، گمرکی، محیط زیستی و منابع‌طبیعی مورد توجه قرار گیرد. برای به دست آوردن نتیجه مطلوب نباید رویه سال‌های گذشته را دنبال کنیم، بلکه با رویکردهای جدید برای اهداف تعیین شده برنامه‌ریزی شود.

این مسئول با اشاره به اینکه این کارگروه باید در پشتیبانی از تولید و مانع‌زدایی برنامه منسجم و هدفمند داشته باشد، تصریح کرد: باید پشتیبانی‌ها به نحوی باشد که رغبت سرمایه‌گذار برای سرمایه‌گذاری افزایش یابد. همچنین مانع‌های بخشی و اولویت‌دار باید از طرف همه دستگاه‌های مرتبط برطرف شود و همه در عمل، همکاری داشته و یکدیگر را تکمیل کنند.

حقیقی به برگزاری جلسات منظم، موثر و هدفمند در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید تاکید کرد و گفت: هر دستور جلسه باید یک مانع را برطرف کند و برای آن طرح تدوین شود. همچنین همه پرونده‌های اجرایی در کوتاه‌ترین زمان ممکن بررسی و تعیین تکلیف و هر مانعی که به کارگروه می‌آید، برطرف شود.

وی تاکید کرد: کارگروه موظف است تمهیداتی بیندیشد که مصوبات به طور کامل اجرایی شود و یک گروه ناظر بر اجرای زمان طرح‌ها و مصوبات باشد. نباید هیچ بانکی مانع‌تراشی کند و از بین رفتن انگیزه سرمایه‌گذار قابل پذیرش نیست. قوه قضاییه تاکنون مداخلات خوبی در رفع موانع تولید داشته و این کارگروه نیز باید زمینه تعامل خوبی را فراهم کند.

استاندار زنجان با تاکید بر پایش مستمر مصوبات و عملیاتی شدن آن، عنوان کرد: ستاد مرکزی سامانه‌ای را فراهم کرده که مصوبات عملیاتی و پایش شود. باید رویه‌های مزاحم در قوانین شناسایی و از سرمایه‌گذار و تولیدکننده حمایت شود.

نماینده عالی دولت در استان، به انتخابات ۱۴۰۰ اشاره کرد و افزود: ثبت‌نام شوراهای اسلامی شهر در استان زنجان نسبت به دوره قبل ۹۳ درصد افزایش یافته است. از همه مردم، نخبگان و آحاد مختلف انتظار داریم در انتخابات تماشاچی نباشند؛ چراکه انتخابات متعلق به همه است. ارتقای منافع ملی، امنیت ملی و مقوم‌های وحدت با حضور باشکوه و حداکثری مردم محقق می‌شود.

حقیقی با اشاره به وضعیت کشور و استان در خصوص ویروس کرونا، تصریح کرد: در هفته دوم فروردین‌ماه نسبت به هفته نخست با افزایش معنادار مبتلایان به کرونا و شمار بستری‌ها مواجه شدیم و این در حالی است که رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی کاهش یافته و امروز ارتفاع پیک چهارم از پیک سوم خیلی بالاتر است. متاسفانه افراد دارای تست PCR مثبت نیز نه تنها قرنطینه را رعایت نکرده، بلکه به سفر هم رفته‌اند.

انتهای پیام

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments