جریان اصلاحات آمادگی حمایت از کاندیدای خود را دارد

آرش حبیبی در گفت و گو با «entekhabat1400.com»، درباره آمادگی حزب مردم سالاری جهت حضور در عرصه انتخابات سال ۱۴۰۰ اظهار کرد: حزب مردم سالاری در آخرین کنگره ای که در بهمن ماه برگزار کرد تصمیماتی برای نحوه ورود به انتخابات های پیش رو و مشارکت در عرصه سیاسی گرفت. بر اساس تصمیم شورای مرکزی و تصویب کنگره تکلیف شد تا از مصطفی کواکبیان به عنوان کاندیدای حزبی حمایت کنیم و او را از طرف حزب خود به جبهه اصلاحات ایران معرفی کنیم.

وی ادامه داد: حزب مردم سالاری پیش از این تصمیم، تاکید کرده بود که این دوره از کاندیدای اجاره ای حمایت نخواهد کرد و متر و معیارش برای معرفی کاندیدای انتخاباتی اصلاح طلب بودن او است.

این عضو حزب مردم سالاری با اشاره به برنامه های حزب مطبوعش برای اداره کشور گفت: برنامه های تدوین شده در حزب، الگوی ما برا ی حرکت سیاسی_انتخاباتی است که محور اصلی آن بحث های اقتصادی و اشتنغال جوانان است.

وی درباره علت انتخاب دبیرکل این حزب به عنوان کاندیدا نیز خاطرنشان کرد: مهم ترین شاخصه ما اصلاح طلب بودن و تجارب گذشته کاندیدا بوده است. جریان اصلاحات در دو دوره مثل سال ۱۳۹۲  از حسن روحانی حمایت کرد و این تصمیم را بر اساس شرایط موجود گرفت.  در آن زمان تصمیم منطقی و درست بود و از آن دفاع می شود؛ اما الان دیگر این جریان باید آمادگی حمایت از کاندیدای خود را داشته باشد؛ که این آمادگی مهیا شده است.

وی تصریح کرد: حزب مردم سالاری به آن پختگی رسیده که کاندیدای حزبی داشته باشد واو را معرفی  کرده است؛ اما نهایتا هر تصمیمی که جبهه اصلاحات ایران اتخاذ کند حزب مردم سالاری نیز بر آن اساس حرکت می کند.

حبیبی در پایان گفت: هنوز فضای انتخاباتی شکل نگرفته است. یکی از مهم ترین دلایلش به شیوع ویروس کرونا باز می گردد؛ چراکه باعث شده میتینگ های حضوری محدود شوند. البته شرایط کشور هم به گونه ای است که مردم آمادگی استقبال از انتخابات را ندارند، اما در فضای مجاز،ی فضا آرام آرام به سمت مشارکت عمومی می رود و در ماه های آینده شاهد افزایش مشارکت مردم در این عرصه خواهیم بود.

انتهای پیام

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments