واعظی: مردم کسانی را که امروز حرف‌های پوپولیستی و انتخاباتی می‌زنند، قبلا پس زده‌اند

«entekhabat1400.com» | محمود واعظی درباره برگزاری انتخابات ریاست جمهوری 1400 و دیدگاه برخی از جریان‌ها مبنی بر اینکه حضور حداقلی و بعضاً 30 درصدی مردم را پای صندوق‌های رای مطرح می‌کنند، گفت: افرادی که چنین حرف‌هایی می‌زنند پایگاه اجتماعی ندارند و برایشان هم انتخابات مهم نیست. این اشخاص معنی انتخابات را نمی‌دانند و درک نکرده‌اند که برگزاری انتخابات با مشارکت بالا، به انسجام و وحدت بیشتر در کشور می‌انجامد.

 

به گزارش ایلنا، رئیس دفتر رئیس‌جمهور با اشاره به این‌که  حضور مردم پای صندوق‌های رای پیام‌های متفاوتی در داخل و خارج از کشور دارد، عنوان کرد: مشارکت بالا در انتخابات این پیام را به خارج از کشور ارسال می‌کند که ما دارای قدرت هستیم و شما نمی‌توانید هر برنامه‌ و طرحی که برای ما در نظر گرفته‌اید را اجرایی کنید؛ چراکه با مردم روبه‌رو هستید.

 

وی تاکید کرد: این‌که عده‌ای راضی هستند 30 درصد از مردم پای صندوق‌های رای بیایند علامت بسیار غلطی است که برخی در داخل می‌خواهند بگویند یک انتخاباتی با یک اقلیتی برگزار شده و نماینده خودشان را انتخاب کرده‌اند، به خارج از کشور هم نشان می‌دهند با 70 درصد مردم هیچ ارتباطی ندارند.

 

واعظی با بیان‌ این‌که معمولاً یک انتخابات نرمال با حضور 50 درصدی مردم برگزار می‌شود، اظهار داشت: نمی‌خواهم بگویم 100 درصد مردم پای صندوق‌های رای می‌آیند؛ در هیچ کجای دنیا چنین اتفاقی رخ نمی‌دهد. معمولاً در سایر کشورها 50، 60 و یا 70 درصد مردم پای صندوق‌های رای می‌آیند و هیچ کجا حضور صد درصدی مردم پای صندوق‌های رای اتفاق نمی‌افتد.

 

وی افزود: اقلیت‌ها بدانند نظر مقام معظم رهبری همیشه بر مشارکت حداکثری بوده است، آن چیزی هم که دولت دنبال می‌کند، یک مشارکت حداکثری است تا به دنیا نشان دهد که مردم همه با هم هستند و سرنوشت کشورشان برایشان مهم است.

 

رئیس دفتر رئیس‌جمهور درباره این‌که عده‌ای امروز مطرح می‌کنند اگر مردم رغبتی برای حضور پای صندوق‌های رای ندارند به عملکرد دولت باز‌می‌گردد و آنچه که رخ داده تقصیر دولت است و به نوعی توپ را در زمین دولت انداخته‌اند، گفت: بحثی که امروز باب شده و عده‌ای می‌گویند که دولت مقصر است کار اشتباهی است، چرا که ما درگیر یک جنگ اقتصادی هستیم که همه دنیا به آن اعتقاد دارند و مقام معظم رهبری بارها نسبت به این نکته تذکر داده‌اند.

 

وی با بیان این‌که مطرح کردن چنین مباحثی در واقع تطهیر آمریکا است، اظهار داشت: طی سه سال گذشته با فشاری که آمریکا بر مردم آورده روزهای سختی را پشت سر گذراندیم و کسانی که این امر را نادیده می‌گیرند، کار خطرناکی را شروع کرده‌اند؛ چراکه مردم به خوبی می‌دانند مشکل از کجاست و چه جنگی در کشور وجود دارد.

 

واعظی یادآور شد: مگر ما یک جنگ هشت ساله با عراق نداشتیم؟ آن زمان هم مردم پای صندوق‌های رای آمدند، مگر آن زمان وضع‌شان خیلی بهتر از حالا بود؟ معتقدم ادامه این بحث‌های سیاسی به نفع کشور نیست.

 

وی ادامه داد: عده‌ای امروز می‌گویند گوشت نیست و مردم در صف می‌آیند، کسانی که چنین چیزی را مطرح می‌کنند، بیایند مقایسه کنند توزیع گوشت قرمز در ماه اسفند و فروردین نسبت به ماه‌های قبل آیا کمتر شده است یا بیشتر؟ سوال اینجاست افرادی که این حرف‌ها را مطرح می‌کنند چگونه زندگی می‌کنند؟ باید بگویم افرادی که چنین حرف‌هایی را می‌زنند فقط کار پوپولیستی انجام می‌دهند که برای انتخابات 1400 است.

 

رئیس دفتر رئیس‌جمهور خاطر‌نشان کرد: برخی از افراد که امروز حرف‌های پوپولیستی و انتخاباتی می‌زنند، طی  4، 8 و 12 سال قبل کاندید بوده‌اند و همین حرف‌ها را هم زده‌اند اما مردم پس‌شان زده‌اند چرا که به عاقبت این حرف‌های بی‌پایه و اساس توجه نمی‌کنند.

 

وی تاکید کرد: جالب است برخی از این افراد ‌طوری صحبت می‌کنند که انگار تازه وارد ایران شده‌اند و خبر ندارند که مردم می‌دانند، در 40 سال گذشته همه این‌ها در تمام تصمیم‌گیری‌ها بوده‌اند و مسئولیت‌های مختلفی داشته‌اند و اتفاقا باز هم مردم می‌دانند در زمانی که مسئولیت بر عهده ایشان بوده چگونه عمل کرده‌اند و موفق نبوده‌اند.

 

واعظی گفت: معتقدم امروز مطرح کردن حرف‌های انتخاباتی که پایه و اساس درستی ندارد، صحیح نیست.  باید همه دست به دست هم دهیم تا تحریم‌ها را برداریم و به خارج از کشور این پیام را بدهیم که مردم در کنار هم هستند و نشان دهیم کسانی که فشار حداکثری را بر مردم وارد کرده‌اند، شکست خورده‌اند و تحریم‌شان به جایی نرسیده است.

 

وی گفت: انشاالله با حضور مردم پای صندوق‌های رای گرفتاری‌هایی که برایشان از فشارها و تحریم‌ها به وجود آمده خنثی می‌شود و همه توطئه‌هایی که در منطقه علیه کشور ما صورت گرفته از بین می‌رود. اعتقاد دارم آینده روشنی پیش رو داریم و در سال جدید فضای بهتری را همراه با رفاه و سلامتی خواهیم داشت.

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments