ثبت‌نام شوراهای روستا در استان تهران آغاز می‌شود

«entekhabat1400.com» | رییس ستاد انتخابات استان تهران، نحوه ثبت‌نام داوطلبان انتخابات شوراهای روستا و تیره‌های عشایری از روز دوشنبه 16 فروردین ماه را تشریح کرد.

 

به گزارش ایرنا، شکراله حسن‌بیگی  رییس ستاد انتخابات استان تهران، با اشاره به اطلاعیه شماره 13 ستاد انتخابات کشور گفت: ثبت نام از داوطلبان عضویت در انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی روستا و تیره‌های عشایری از ساعت 8 صبح روز دوشنبه مورخ 16 فروردین 1400 آغاز و تا ساعت 18:00 روز یکشنبه 22 فروردین ماه به مدت هفت روز ادامه دارد.

 

وی در خصوص روش های ثبت نام داوطلبان انتخابات شوراهای روستا عنوان کرد: داوطلبان می ­توانند از طریق اپلیکیشن موبایلی (دانلود برنامه ثبت­ نام از پورتال وزارت کشور به آدرس entekhabat.moi.ir) و دریافت پیامک مبنی بر ثبت نام قطعی داوطلب از سرشماره (v.Keshvar)، یا از طریق نسخه ویندوز و قابل نصب بر روی رایانه (دانلود برنامه ثبت نام از پورتال وزارت کشور به آدرس(entekhabat.moi.ir) و دریافت پیامک مبنی بر ثبت نام قطعی داوطلب از سرشماره (v.Keshvar) در انتخابات ثبت نام کنند.

 

حسن بیگی ادامه داد: داوطلبان همچنین مَی تواننداز طریق دفاتر پیشخوان دولت در شهرها و روستاها و دریافت رسید چاپی ممهور به مُهر آن دفتر و همچنین پیامک مبنی بر ثبت نام قطعی داوطلب از سرشماره (Keshvar) و از طریق مراجعه حضوری به بخشداری (از ساعت 8:00 تا 18:00) و دریافت رسید نسبت به ثبت نلم خود اقدام کنند.

 

حسن بیگی تاکید کرد: ثبت نام باید با شماره تلفن همراهی انجام شود که شخص داوطلب، مالک آن باشد.

 

رییس ستاد انتخابات استان تهران گفت: ارائه اصل گواهی عدم سوءپیشینه که از تاریخ صدور آن بیش از سه ماه نگذشته باشد؛ اصل شناسنامه عکس دار و تصویر کلیه صفحات آن؛  اصل کارت ملی و تصویر آن؛  اصل کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا کارت معافیت دائم و تصویر آن برای مردان؛  یک (1) قطعه عکس 4 × 3 جدید؛ داشتن سواد خواندن و نوشتن برای شورای روستاهای تا دویست خانوار؛  ارائه اصل و یک نسخه تصویر مدرک تحصیلی معتبر دیپلم برای شورای روستاهای بالای دویست خانوار،  اصل و تصویر گواهی پذیرش استعفای مقامات موضوع ماده 32 قانون انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا؛ برای ثبت نام در انتخابات لازم است.

 

به گفته حسن بیگی، همچنین اصل و تصویر مدرک معتبر ایثارگری (جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا و همچنین رزمندگان با حداقل 6 ماه سابقه حضور در جبهه) جهت برخورداری از امتیاز یک مقطع تحصیلی بالاتر نیاز است.  

 

وی ادامه داد: به استناد ماده 30 قانون داوطلبان هنگام ثبت نام باید دارای شرایطی همچون تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران، حداقل سن 25 سال تمام،  اعتقاد و التزام عملی به اسلام و ولایت مطلقه فقیه،  ابراز وفاداری به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران باشند.

 

رییس ستاد انتخابات استان تهران گفت: همچنین داشتن سلامت جسمانی در حد برخورداری از نعمت شنوایی و گویایی و سلامت روانی، حسب مورد با گواهی پزشکی قانونی،  اقلیت­ های شناخته شده در قانون اساسی به جای اسلام باید به اصول دین خود اعتقاد و التزام عملی داشته باشند، از دیگر شرایطی است که باید داوطلبان از آن برخوردار باشند.

 

وی تاکید کرد: اعضای  شوراها باید در محدوده بخش حوزه انتخابیه خود سکونت اختیار کنند تغییر محل سکونت هر یک از اعضای شورا از محدوده حوزه انتخابیه به خارج از آن موجب سلب عضویت می شد.

 

حسن بیگی گفت: کسانی که سابقه یک دوره کامل عضویت اصلی شورا را دارا باشند به شرطی که در همان حوزه انتخابیه نامزد شوند، از شرط مدرک تحصیلی معاف هستند.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments