بهبود معیشت مردم و بی‌اثر کردن تحریم‌ها دغدغه مجلس است

«entekhabat1400.com» | رئیس کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها تاکید کرد: امید است در سال 1400 با هماهنگی و انسجام سه قوه گام های جدی تری برای بهبود وضعیت معیشت مردم، کنترل تورم و نقدینگی و ایجاد اشتغال برداریم.

 

به گزارش ایسنا محمد صالح جوکار درباره عملکرد مجلس یازدهم در طول این 10 ماه، بیان کرد: در سال اول مجلس یازدهم بیشتر هم و غم مجلس روی بحث معیشت مردم، مسکن و اشتغال بود. در حوزه سیاست خارجی نیز تلاش ما بی اثر کردن تحریم ها و کنار زدن آن ها بود که طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها با جدیت در مجلس یازدهم دنبال شد و اقتدار ما را در برابر زیاده خواهی های دشمن ارتقا داد.

 

وی در ادامه اظهار کرد: در حوزه مسکن طرح جهش تولید و تامین مسکن دنبال شد تا با ساخت مسکن تعادلی بین عرضه و تقاضا ایجاد شود. در بحث معیشتی نیز مصوبات خوبی برای حمایت از دهک های پایین جامعه داشتیم. بحث حمایت از تولید نیز در بودجه سال 1400 به خوبی دیده شده و ان شاءالله با تامین منابع شاهد اتفاقات خوبی در این حوزه خواهیم بود.

 

نماینده مردم یزد در مجلس تصریح کرد: در سال 1400 قرار است یک دولت جدید بر سرکار آید و امید است دولتی جوان و کار آمد برگزیده شده و با برنامه ریزی و تعامل با مجلس بتوانیم گام های جدی تری برای بهبود وضعیت معیشت مردم، کنترل تورم و نقدینگی و ایجاد اشتغال برداریم.

 

وی در ادامه تاکید کرد: تقویت پول ملی و ارتقای ارزش آن از دیگر مواردی است که باید در سال جدید با جدیت بیشتری دنبال شود. در سیستم توزیع کالاهای اساسی باید نظارت اساسی تری اعمال شود تا کالاهایی که با ارز ترجیحی تامین می شود، مستقیما به دست مردم رسیده و دست دلالان از بازار کوتاه شود.

 

جوکار افزود: همه این اقدامات در سایه اتحاد و همدلی و هماهنگی سه قوه در کنار هم میسر است. ان شاءالله با هماهنگی بین سه قوه کارها در سال جدید بهتر پیش خواهد رفت و مشکلات مردم نیز کمتر خواهد شد.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments