پربازدیدترین اخبار سیاسی هشتم فروردین ایسنا

پربازدیدترین اخبار سیاسی هشتم فروردین ایسنا

کالبدگشایی جسد آزاده نامداری/ آخرین اخبار از سند جامع همکاری‌های ۲۵ ساله ایران و چین/ داستان انتخابات/ آغاز ثبت نام از داوطلبان انتخابات میان دوره ای مجلس یازدهم و… در صدر اخبار مورد توجه و پربازدید امروز، هشتم فروردین ماه ۱۴۰۰ مخاطبان سرویس سیاسی ایسنا بود که می‌توانید آنها را در این گزارش مرور کنید.

کالبدگشایی جسد آزاده نامداری انجام شد/ تعیین علت فوت طی روزهای آتی

به گزارش ایسنا، توضیحات مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران درباره کالبدگشایی جسد آزاده نامداری در صدر اخبار پرمخاطب قرار گرفت.

مهدی فروزش با اشاره به احراز هویت جسد «آزاده نامداری» از سوی پزشکی قانونی، اظهار کرد: پس از اعلام کشف جسد، پزشکان پزشکی قانونی در ساعات اولیه در صحنه فوت حضور پیدا کردند و ضمن بررسی صحنه و معاینه جسد، نسبت به تهیه گزارش و اعلام آن به مرجع قضایی اقدام خواهند نمود.

وی با اعلام اینکه کالبدگشایی جسد آزاده نامداری انجام شده، تاکید کرد: تعیین علت فوت منوط به حصول نتایج آزمایشات سم شناسی و آسیب شناسی است.

چرا متن سند جامع همکاری‌های ۲۵ ساله ایران و چین  منتشر نمی‌شود؟

دومین خبر پربازدید، توییت مدیر کل شرق وزارت امور خارجه درباره یک سری سوالات و ابهامات در مورد سند جامع همکاری های ۲۵ ساله ایران و چین بود.

رضا زبیب در یک رشته توییت با عنوان‏ «‎برنامه همکاری جامع با چین چه چیزی نیست!؟» نوشت: انتشار موافقتنامه ها، الزامی قانونی دارد اما انتشار اسناد غیرتعهدآور چندان متداول نیست. تحریم هم مانع دوچندان است.

ایران و چین به نقطه‌ای رسیده‌اند که مشارکت راهبردی خود را از فراز و نشیب‌های روزمره جدا کنند

در همین رابطه سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان تاکید کرد: سند همکاری های جامع ۲۵ ساله بین ایران و چین یک نقشه راه برای ادامه مسیر همکاری های دو کشور است.

سعید خطیب زاده  اظهار کرد: این که برای روابط ایران و چین یک نقشه راه ۲۵ ساله تعریف کنیم یعنی این که هر دو کشور به این نقطه رسیده‌اند که مشارکت راهبردی خود را از فراز و نشیب های روزمره و گاه به گاه مجزا کنند.

برنامه همکاری جامع ایران و چین حاوی چه مفاد و محتوایی نیست؟

در متن گزاره‌برگ در خصوص “برنامه همکاری جامع ایران و چین” هم تاکید شد که در سند جامع همکاری‌های ۲۵ ساله ایران و چین مدیریت، اداره و یا بهره‌برداری از هیج منطقه و یا حوزه‌ای واگذار نشده است.

خبرهای دیگر در این ارتباط را می توانید در لینک های زیر بخوانید.

روابط ایران و چین با امضای سند ۲۵ ساله وارد مرحله تازه‌ای می‌شود 

امضای سند راهبردی با چین، عنصر مهم تولید قدرت است

***

آیا وکیلم؟ عروس و داماد رفته‌اند کلاه بردارند!

«مهریه را کی داده  و کی گرفته؟! با تداعی این جمله کلیشه ای متداول، این موضوع در ذهن متبادر می‌شود که در صورت به اجرا گذاشتن مهریه در عادی‌ترین حالت، زوج باید مهریه را بدهد و زوجه نیز دریافت کند، اما شاید دامادانی هم باشند که نه تنها مهریه را می‌دهند بلکه معادل ریالی آن را هم به جیب می‌زنند!»

آنچه خواندید بخشی از گزارش ایسنا درباره یک مورد از کلاه برداری های مربوط به مهریه بود که مورد توجه مخاطبان قرار گرفت.

داستان انتخابات

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد و پس از آن هشتمین رئیس جمهوری اسلامی ایران سیزدهمین دولت جمهوری اسلامی را تشکیل خواهد داد. طبق اطلاعیه ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ ستاد انتخابات کشور، ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ از ساعت ۸ صبح سه‌شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ آغاز و تا پایان وقت اداری شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ (به مدت ۵ روز) انجام می‌شود.

این خبر هم از پرمخاطب ها بود.

آغاز ثبت نام از داوطلبان انتخابات میان دوره ای مجلس یازدهم

همچنین ثبت نام از داوطلبین انتخابات اولین میان دوره ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه‌های انتخابیه «تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس»، «تفرش، آشتیان و فراهان»، «بهار و کبودرآهنگ»، «گچساران و باشت»، «آستانه اشرفیه» و «میانه» از امروز  آغاز شد و تا ساعت ۱۸ روز شنبه  14 فروردین ادامه می یابد.

دیگر اخبار مرتبط را در لینک های زیر دنبال کنید.

شرایط پیش‌رو احتمال همگرایی گروه‌های مختلف اصولگرا را افزایش خواهد داد

صدور دستور آغاز انتخابات میان دوره‌ای مجلس از سوی وزیر کشور

اعلام زمان‌بندی و تشریح جزئیات ثبت نام داوطلبان انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان

***

رهبری معظم انقلاب نسبت به اعمال مسئولین ذره‌پروری کردند

خبر بعدی، اظهارات یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس درباره نامگذاری سال ۱۴۰۰ به نام سال «تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها‬⁩ ” بود.

حسین میرزایی با اشاره به بیانات نوروزی رهبری انقلاب در خصوص چگونگی تحقق شعار جهش تولید، عنوان کرد: مقام معظم رهبری نسبت به اعمال و رفتار کارگزاران در سال گذشته، ذره‌پروری و از کوتاهی‌های بخشی از مسئولین نظام نیز چشم‌پوشی کردند.

انتهای پیام

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments