بکارگیری معیارهای رهبری برای انتخاب درست در انتخابات

حجت‌الاسلام و المسلمین سیدعلیرضا عبادی، امروز جمعه ۶ فروردین در خطبه‌های این هفته نماز جمعه بیرجند گفت: ما در برابر رأیی که می‌دهیم مسئولیم چراکه  سرنوشت ما و نسل آینده را در پی دارد لذا برای انتخاب افراد شایسته کاملأ باید آگاهانه انتخاب کنیم و بدانیم چه کسی را به عنوان مسئول و تصمیم گیر در رأس قرار می‌دهیم.

به گزارش «entekhabat1400.com»، وی افزود: کسی را باید انتخاب کنیم که متخصص و باتقوا باشد و اگر اشخاص را می‌شناسیم و با علم به اینکه بهترین  در دیانت و تعهد نسبت به دین و انقلاب، شهدا هستند که هیچ، اما اگر نمی‌دانیم باید به اطرافیانشان بنگریم که چه کسانی از آن‌ها حمایت می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه اسناد و مدارک مربوط به ظهور حضرت مهدی(عج) چیزی نیست که بگوییم مختص شیعه و سنی است، گفت: این اسناد از زمان پیامبر اکرم(ص) درتاریخ وجود داشته و علمای غیر شیعه هم بر این اسناد واقفند. 

عبادی با اشاره به آیاتی از سوره مبارکه قصص اظهار کرد: توجه به آیات الهی، در قرآن و زبور داوود، برنامه خدا برای آینده بشر با ظهور حضرت حجت(عج)، حمایت از مظلوم و مستضعفین است.

وی با بیان اینکه مردم باید برای زمینه سازی ظهور در تلاش باشند گفت: انتظار به این معنا که اتفاقی بیافتد نیست بلکه برنامه ریزی است که در سیستم تفکر جمهوری اسلامی پیاده شده و شرط بروزش عمل به آن است.

خطیب جمعه بیرجند با اشاره به مناسبت‌های مهم پیش رو  همچون ۱۲ فروردین و رأی ۹۸ درصدی مردم به نظام جمهوری اسلامی ایران برای تعیین حکومت گفت: ۱۲ فروردین روز تثبیت نظام مقدس جمهوری اسلامی است که دست خدا در پیروزی آن نقش داشته و همان طور که امام خمینی(ره) فرمود انقلاب ما معجزه بود و باید قدر این انقلاب را دانست.

عبادی ادامه داد: دلیل اصلی دشمنی استکبار جهانی با جمهوری اسلامی ایران این است که آنها می‌ترسند در دیگر کشورهای اسلامی سیستمی مانند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران پیاده شود و مسلمانان با وحدت و همدلی استکبار جهانی را از منطقه بیرون کنند.

وی یادآور شد: یکی از راهکارهای استکبار جهانی برای ضربه زدن به کشور و نظام، استفاده از نفوذی‌ها در داخل است و دشمن از طریق این نفوذی‌ها به دنبال بدبین کردن مردم نسبت به اصل نظام و حکومت است لذا هر جا مشکلی وجود داشته از نامسلمانی‌ها بوده نه از اسلام، بنابراین قانون اساسی و قوانین اسلامی به خودی خود هیچ اشکالی ندارد.

انتهای پیام 

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments