اصولگرایان بدون تصویب FATF حتی نمی‌توانند شعارهای معیشتی در مناظرات بدهند / تضعیف وحدت ملی و تخریب دولت رویه غالب سال 99 بود

«entekhabat1400.com» | با اتمام سال 1399 یک بار دیگر پرونده FATF نیمه‌تمام و نیمه‌باز از سالی به سال دیگر موکول شد. مساله‌ای که به گفته مصطفی هاشمی‌طبا بدون تصویب آن حتی اصولگرایان هم نمی‌توانند شعار و وعده زندگی و معیشت بهتر را در مناظره‌های انتخاباتی 1400 طرح کنند.

 

هاشمی‌طبا در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین با اشاره به تضعیف وحدت ملی و تخریب دولت در سال 1399 گفت: دولت روحانی در سال 99 از دو جبهه تحت فشار و هجمه بوده، یکی از جانب نیروهای خارجی که مشخصا به خاطر ضدیت با نظام دولت را می‌کوبند و دیگری از جانب جریان سیاسی داخلی علیه دولت .

 

وی در تشریح این جبهه داخلی افزود: بسیاری از کسانی که در داخل کشور بوده و از جریان‌ها و چهره های مورد تایید و وابسته به نظام هستند با این حال تبلیغات شدیدی علیه دولت و با عنوان ناکارآمدی دولت مطرح کردند تا جایی که خیانت دولت و اعدام رییس‌جمهور ادبیات غالب این جریان بود که البته از حمایت‌های مشخصی نیز برخوردارند.

 

هاشمی‌طبا با بیان این که در عرصه سیاست داخلی همه تصمیمات جناحی و سیاسی اتخاذ می شود، گفت: سوال اصلی من از منتقدان آقای روحانی و دولت ایشان این است که خودشان چه آجری از روی آجرها برداشته‌اند که مکرر می‌گویند دولت ناکارامد است و از اساس قرار است دولت در این وضعیت بسته چه کاری انجام دهد.

 

رئیس سازمان تربیت بدنی دولت اصلاحات با بیان این که مردم در میانه تنش‌های سیاسی بی‌اعتنا به این مسائل رغبتی برای شرکت در انتخابات ندارند، گفت: در شرایطی که مکررا دولت باید با کشورهای خارجی در ارتباط با مسائل مختلف در ارتباط باشد، آنچه مجلس یازدهم در قبال دولت انجام داد، در اصل مطلب تضعیف چهره خارجی کشور بود.

 

وی با انتقاد از رفتارهای ایران در یک دهه گذشه در عرصه بین‌المللی و سیاست‌های منطقه‌ای گفت: ما باید بر اساس یارگیری و رفع ایران‌هراسی گام برداریم اما درست عکس این مطلب را دنبال کردیم.

 

هاشمی‌طبا با بیان این که در سیاست خارجی باید بر اساس پیش‌بینی واکنش‌ها رفتار کرد، گفت: در عرصه سیاست خارجی به دلیل این که در طول سال‌های مختلف روش‌های مناسبی را برای تعامل با دنیا انتخاب نکردیم و تصور کردیم اعمال ما عکس‌العمل‌های بین‌المللی و جهانی را به دنبال ندارد، دچار ضعف و تضعیف جایگاه و تقلیل روابط بر اساس منافع ملی شدیم.

 

هاشمی‌طبا با تاکید بر این که در سال 1400 رویه جدید را با تصویب لوایح FATF آغاز کنیم، خاطرنشان کرد: تصویب این لوایح در آغاز سال 1400 می‌تواند الگو و رویه جدیدی در تنش‌زدایی باشد چرا که این تصمیم برای کاهش فشار معیشتی مردم در شرایط اقتصادی الزامی است.

 

وی ادامه داد: اتخاذ این تصمیم می‌تواند علاوه بر گام برداشتن در مسیر صحیحی از مراودات خارجی و حرکت در مسیر بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم، تصویری از اتحاد و همبستگی را نیز نشان دهد.

 

رئیس سازمان تربیت بدنی در دولت اصلاحات خاطرنشان کرد: اصولگرایان بدون تصویب FATF حتی نمی‌توانند شعارهای معیشتی در مناظره‌ها بدهند.

 

 

چکیده گفت‌و‌گو با مصطفی هاشمی‌طبا

 

-سوال اصلی من از منتقدان آقای روحانی و دولت ایشان این است که خودشان چه آجری از روی آجرها برداشته‌اند که مکرر می‌گویند دولت ناکارآمد است

-در شرایطی که مکررا دولت باید با کشورهای خارجی در ارتباط با مسائل مختلف در ارتباط باشد، آنچه مجلس یازدهم در قبال دولت انجام داد دراصل مطلب تضعیف چهره خارجی کشور بود

-در عرصه سیاست خارجی به دلیل این که در طول سال‌ها روش‌های مناسبی را برای تعامل با دنیا انتخاب نکردیم، دچار ضعف و تضعیف جایگاه و تقلیل روابط بر اساس منافع ملی شدیم

-تصویب لوایح FATF در آغاز سال 1400 می‌تواند الگو و رویه جدیدی در تنش‌زدایی باشد

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments