پیشنهادات کمالی برای بهبود مشکلات در سال ۱۴۰۰

حسین کمالی در گفت و گو با «entekhabat1400.com»، در پاسخ به این سوال که ” انتظار شما از سال ۱۴۰۰ چیست؟” اظهار کرد: مهم ترین انتظارما از ۱۴۰۰ در دو حوزه سیاست خارجی واقتصاد معنا پیدا می کند. منظورم این است که مشکلات بین المللی و مشکلات اقتصادی کشور به صورت ریشه ای و نه مقطعی حل و فصل شود.

وی ادامه داد: باید از طریق روابط بین الملل و سیاست خارجی به گونه ای سیاست هایمان را تنظیم کنیم که مشکلات برطرف شود و آثار رفع این مشکلات را در عرصه داخلی ببینیم.

کمالی افزود: گشایش  در بخش اقتصاد از دیگر موضوعاتی است که باید از ۱۴۰۰ انتظار داشت. باید از نظر مدیریتی شیوه ای پیش گرفته شود که مشکلات معشیتی حل و روابط اجتماعی نو سازی و باز سازی شود.

وی در راستای تحقق این انتظارات به عنوان پیشنهاد مطرح کرد: در رابطه با سیاست خارجی باید ضمن حفظ گفتمانی توام با حسن نیت از منافع ملی و منافع مردم دفاع کرد. مشکلات بین الملل فقط با حفظ منافع ملی و حسن نیست بین المللی هر دو طرف برطرف می شود.

کمالی در پایان گفت: مسائل اقتصادی کشور هم نیازمند اصلاح ساختاری و رفتن به سمت اقتصاد رقابتی است. در چنین صورتی می توانیم  از این وضعیتی که گرفتارش هستیم  بیرون بیاییم.

انتهای پیام

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments