اعلام اسامی کاندیداها از جانب جبهه پایداری یا موتلفه به معنی نفی روند وحدت نیست / در صورت عدم کاندیداتوری رئیسی، شورای وحدت قالیباف را هم مورد بررسی قرار می‌دهد / تداوم رایزنی‌ها برای اقناع رئیسی به کاندیداتوری

«entekhabat1400.com» | در هفته پایانی سال 99، جبهه پایداری و حزب موتلفه هرکدام چهره‌هایی حزبی و معتلق به جبهه سیاسی خود را به عنوان کاندیداهای مدنظر برای انتخابات 1400 معرفی کردند. معرفی این چهره‌ها این شائبه را طرح کرد در شرایطی که هنوز کار وحدت در شورای ائتلاف یا شورای وحدت اصولگرایان به سرانجامی نرسیده، به چه معنی است؟

 

حمیدرضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در گفت‌‌وگو با اعتمادآنلاین می‌گوید که این کار ناقض روند وحدت نیست.

 

وی در این باره تاکید دارد: مشخص شدن کاندیداها برای هر جبهه و حزبی یک گام است و اگر قرار باشد وحدت و انسجام شکل بگیرد، بدون شک این اسامی به نهادهای مورد نظر، چه شورای وحدت و چه شورای ائتلاف، معرفی خواهند شد.

 

ترقی خاطرنشان کرد: در هر صورت هر تشکل در زمان تعیین شده برای جمع‌بندی باید نامزد خود را به شورا ارائه دهند تا در شورا مورد بررسی قرار گیرد. این امکان برای همه وجود دارد که نامزدهای خود را به شورا ارائه دهند و غیر از آقای رئیسی بتوانند از آن فرد دفاع کنند تا شورا به جمع‌بندی برسند.

 

وی ادامه داد: در این برهه هر تشکل می‌تواند کاندیدای خود را معرفی کند اما مساله باید در شورا طرح و بررسی شود تا در نهایت خرد جمعی را بپذیرند.

 

تداوم تلاش‌ها برای اقناع رئیسی

 

ترقی همچنین درباره آخرین تصمیم ابراهیم رئیسی برای شرکت در انتخابات 1400 گفت: تلاش همه جانبه‌ای برای اقناع ایشان در جهت حضور در عرصه انتخابات در حال صورت گرفتن است.

 

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی درباره نگاه شورای وحدت به محمدباقر قالیباف و کاندیداتوری وی در صورت عدم حضور ابراهیم رئیسی، خاطرنشان کرد: در صورت عدم کاندیداتوری آقای رئیسی، شورای وحدت آقای قالیباف را هم در کنار دیگر چهره‌های طرح شده مورد بحث قرار می‌دهد.

 

عضو شورای وحدت درباره اظهاراتی مبنی بر تمایل این شورا به علی لاریجانی گفت: هنوز هیچ اسمی در ارتباط با کاندیداها در شورا طرح نشده است و هیچ نگاه یا رویکرد خاصی در ارتباط با آقای لاریجانی در شورای وحدت مطرح نیست.

 

 

چکیده گفت‌وگو با حمیدرضا ترقی

 

-مشخص شدن کاندیداها برای هر جبهه و حزبی یک گام است و اگر قرار باشد وحدت و انسجام شکل بگیرد بدون شک این اسامی به نهادهای مورد نظر چه شورای وحدت و چه شورای ائتلاف معرفی خواهد شد

-در این برهه هر تشکل می‌تواند کاندیدای خود را معرفی کند اما مساله باید در شورا طرح و بررسی شود تا در نهایت خرد جمعی را بپذیرند

-در صورت عدم کاندیداتوری آقای رئیسی، شورای وحدت آقای قالیباف را هم در کنار دیگر چهره‌های طرح شده مورد بحث قرار می‌دهد

-هیچ نگاه یا رویکرد خاصی در ارتباط با آقای لاریجانی در شورای وحدت مطرح نیست

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments