محسن رضایی: نیازمند اتکا به اختیارات شوراها هستیم

به گزارش گروه سیاسی «entekhabat1400.com»، سید حمیدرضا کاظمی رئیس هیات مرکزی نظارت بر ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا با محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام دیدار کرد.

 رضایی در این دیدار پس از دریافت گزارشی از عملکرد هیات مرکزی نظارت، گفت: این روزها شاهد آغاز مقدمات برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا هستیم. اگرچه تلخکامی هایی در برخی شوراها وجود داشته ولی نیازمند ایمان به تجربه جمعی و اعتماد به مردم برای تمدن سازی و تحقق کامل مردمسالاری دینی هستیم.

رضایی تاکید کرد: اصل ۱۰۱ قانون اساسی یکی از بزرگترین دستاوردهای انقلاب بود که هنوز به درستی اجرا نشده است. اصل‏ ۱۰۱ قانون اساسی بر ۳ هدف مشخص تاکید دارد: ۱- «جلوگیری‏ از تبعیض‏» [بین استانها و شهرستانها]، ۲- «جلب‏ همکاری‏ در تهیه‏ برنامه‏ های‏ عمرانی‏ و رفاهی‏ استانها»، ۳- «نظارت‏ بر اجرای‏ هماهنگ‏ آنها» توسط شورای عالی استانها که متشکل از نمایندگان‏ شوراهای‏ استانهاست.

وی افزود: آیا این ۳ هدف موردنظر قانون اساسی محقق شده اند؟ به نظر می رسد نیازمند اصلاح و بروزرسانی قوانین مربوطه و اجرای قاطع قانون شوراها و اعتماد و اتکا به اختیارات شوراها و توانمندسازی شوراها هستیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اگر اصل ۱۰۱ قانون اساسی درباره شوراها بطور کامل و صحیح اجرا شود و راه نفوذ رانتخواران مسدود شود، شاهد تحقق مردمسالاری اقتصادی، حاکمیت مردم بر اقتصاد و شکوفایی اقتصاد رقابتی در یک منظومه رقابتی اقتصادی – هویتی خواهیم بود.

رضایی گفت: پیشنهاد شوراهای اسلامی شهرهای مختلف کشور که در این چند روز مطرح کردند، این است که فرصت نام نویسی ۴۸ ساعت تمدید شود زیرا به خاطر کرونا و مسائل دیگر، برخی از داوطلبان نتوانسته‌اند مدارک خود را برای نام‌نویسی تکمیل کنند.

در این دیدار، سید حمیدرضا کاظمی، رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور با قدردانی از پیشنهادات رضایی و تاکید ایشان بر اهمیت شوراها، با ارائه گزارشی از روند تشکیل هیئت های نظارات در سراسر کشور گفت: سیاست هیئت نظارت ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا، عمل به قانون به معنی تامّ آن است و به مردم این اطمینان را می دهیم که در امانتداری انتخابات که امانت مردم نزد ما است، هیچ ملاحظه ای نخواهیم داشت. کاظمی بر تلاش شبانه روزی همه اعضای هیئت های نظارت در سراسر کشور برای برگزاری هرچه بهتر انتخابات تاکید کرد.

انتهای پیام/


ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments