مراجعه ۵۰درصد داوطلبان ثبت نام شورای شهر به فرمانداری ها/ ۹۸۴ نفر امروز ثبت نام کردند

به گزارش «entekhabat1400.com»، ثبت نام داوطلبان انتخابات ششمین دوره شوراهای شهر از ساعت ۸ صبح چهارشنبه (۲۰ اسفند) در سراسر کشور آغاز شده و تا روز ۲۶ اسفند به مدت هفت روز ادامه دارد. 

فراهم شدن امکان ثبت نام غیرحضوری به علت شرایط کرونا ، ستاد انتخابات شورای شهر تهران را امسال نسبت به دوره گذشته خلوت کرده است و خبری از ازدحام داوطلبان مدرک به دست نیست، البته روز گذشته در پنجمین روز ثبت نام نسبت به روزهای گذشته افراد بیشتری برای ثبت نام به فرمانداری تهران مراجعه کردند و پیش بینی می شود امروز و فردا که آخرین روز ثبت نام برای داوطلبین است مراجعات بیشتری به فرمانداری تهران وجود داشته باشد.

در روزهای گذشته مواردی همچون توصیه به داوطلبین این انتخابات برای ثبت نام غیرحضوری و همراه داشتن خودکار هنگام مراجعه برای ثبت نام حضوری با توجه به وجود شرایط کرونایی در کشور بارها مورد تاکید مسئولین انتخابات قرار گرفته است.

همچنین حسن بیگی، رییس ستاد انتخابات استان تهران در پایان پنجمین روز ثبت نام انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی استان تهران گفت: از ٢٠ اسفند ماه یعنی آغاز ثبت نام داوطلبین تاکنون ثبت نام ١٩٩۵ نفر در استان تهران نهایی شده است که از این تعداد ۶٢٢ نفر داوطلب برای شهر تهران است که بیشترین داوطلبان را در استان تهران به خود اختصاص داده است. فیروزکوه نیز با ١۴ داوطلب کمترین میزان داوطلبین را در استان تهران داشته است.

وی افزود: در پنجمین روز ثبت نام ها ثبت نام ٧١٩ نفر داوطلب نهایی شد که از این تعداد ۵٢ درصد باحضور در فرمانداری ها حضوری ثبت نام کرده اند، ١٠ درصد در پیشخوان دولت، ١٩ درصد از طریق رایانه و ١٩ درصد هم از طریق موبایل ثبت نام کرده اند.

به گزارش «entekhabat1400.com»، محمدرضا خباز، استاندار استان خراسان شمالی در دولت دوازدهم و استاندار اسبق استان سمنان  در دولت یازدهم  و نماینده مردم شهرستان کاشمر در دوره چهارم، پنجم، ششم و هشتم مجلس شورای اسلامی در ساعت ۹:۳۰ امروز با حضور در محل فرمانداری تهران برای شرکت در انتخابات ششمین دوره انتخابات شورای شهر تهران ثبت نام کرد. 
خباز از اعضای حزب اعتماد ملی است.

زهرا نژادبهرام عضو پنجمین دوره شورای شهر تهران در ساعت ۱۰ صبح امروز برای ثبت نام در ششمین دوره انتخابات شورای شهر تهران در ساختمان شماره ٢ فرمانداری تهران حاضر شد.

وی در انتخابات پنجمین دوره شورای شهر در لیست اصلاحات قرارداشت.

حضور سید اسماعیل موسوی، دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور به همراه عیسی فرهادی فرماندار تهران در محل ساختمان شماره ٢ فرمانداری تهران برای بازدید از روند انجام ثبت نام ششمین دوره انتخابات شورای شهر تهران.

به گزارش «entekhabat1400.com»، در ساعت ۱۱:۳۰ امروز مجید فراهانی عضو شورای فعلی شهر تهران در ساختمان شماره ٢ فرمانداری تهران برای ثبت نام در ششمین دوره شورای اسلامی شهر تهران حضور یافت.

همچنین محمدهادی حیدرزاده مدیرکل پیشین محیط زیست استان تهران در ساختمان شماره ٢ فرمانداری تهران حضور یافت تا وی نیز برای ثبت نام ششمین دوره شورای شهر تهران اقدام کند.

رییس ستاد انتخابات کشور با حضور در ستاد انتخابات شورای شهر تهران در ساختمان شماره ۲ فرمانداری با اشاره به ثبت نام حضوری و غیر حضوری داوطلبان گفت: حدود ۵۰ درصد داوطلبان ثبت نام شوراهای شهر با مراجعه به فرمانداری ها ثبت نام خود را تکمیل کردند.

به گزارش «entekhabat1400.com»، سید اسماعیل موسوی پس از بازدید از ساختمان شماره ۲ فرمانداری تهران یعنی محل ثبت نام ششمین دوره شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران گفت: از ۲۰ اسفند ماه فرایند ثبت نام شوراهای شهر آغاز شده و تا ۲۶ اسفند نیز ادامه دارد. در حقیقت یک هزار و ۳۹۱ شهر در سراسر کشور عملیات ثبت نام شوراهای شهر آنها در حال انجام است.

وی افزود: قابل پیش بینی بود که در شروع کار و روزهای نخست تعداد داوطلبان برای ثبت نام کمتر باشد چرا که تصمیم جدی برای ثبت نام نگرفته بودند. این در حالیست که از روز گذشته سیر ثبت نام ها صعودی شده و برای امروز و فردا نیز پیش بینی افزایش ثبت نام ها را داریم.

به گزارش «entekhabat1400.com»، پیش از ظهر امروز احمد نادر رییس هیات نظارت بر انتخابات شوراها شهر و روستا در استان تهران از ستاد ثبت نام ششمین دوره شورای اسلامی شهر تهران بازدید کرد.

همچنین الهام فخاری عضو فعلی شورای شهر تهران در دوره پنجم و رییس شورای استان تهران با حضور در ساختمان شماره ٢ فرمانداری تهران در ششمین دوره شورای اسلامی شهر تهران ثبت نام کرد.

بنابراین گزارش، امروز فرمانداری تهران روز شلوغی را برای ثبت نام داوطلبان شرکت در انتخابات ششمین دوره شورای شهر تهران سپری می کند به طوریهپس از فخاری، محمد علیخانی عضو فعلی شورای شهر تهران در دوره پنجم در ساختمان شماره ٢ فرمانداری تهران حضور یافت تا وی هم  برای شرکت در انتخابات ششمین دوره شورای اسلامی شهر تهران ثبت نام کند. 

حمیدرضا تحصیلی مدیرعامل پیشین شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران نیز پیش از ظهر امروز ششمین روز ثبت نام در ساختمان شماره ٢ فرمانداری تهران برای ثبت نام در ششمین دوره شورای اسلامی شهر تهران حضور یافت. 

محمدحسین بوچانی رییس مرکز مطالعات شهرداری تهران هم در ساعت ۱۲:۳۰ در ساختمان شماره ٢ فرمانداری تهران برای ثبت نام ششمین دوره شورای اسلامی شهر تهران حضور یافت.

ممانعت از حضور مستمر خبرنگاران در سالن اصلی ثبت نام شورای شهر تهران

مسئولین ستاد ثبت نام ششمین دوره شورای شهر تهران از ورود خبرنگاران به سالن اصلی ظرف پنج روز گذشته جلوگیری کرده اند و مانع از تهیه تصویر و خبر از داوطلبان توسط خبرنگاران می شوند.
در شرایطی که ورود به این سالن برای خبرنگاران رسانه ها تنها با هماهنگی و برای زمان محدود امکان پذیر است، خبرنگار یکی از گروه های خبری بدون هماهنگی اجازه حضور و تهیه خبر در این سالن را پیدا کرد.
فرماندار تهران و سخنگوی ستاد انتخابات کشور در مقابل سوال خبرنگاران مبنی بر علت ممانعت ورود خبرنگاران به سالن اصلی پاسخی ندادند.

به گزارش «entekhabat1400.com»، ممانعت از حضور خبرنگاران در شرایطی است که پیش از آغاز ثبت نام ها برای حضور خبرنگار و عکاس هماهنگی های لازم صورت گرفته شده بود.

رئیس هیات نظارت بر انتخابات شورای شهر و روستا در استان تهران:ثبت نام ۲۱۵۶ داوطلب استان تهران تا ساعت ۱۰ صبح امروز

به گزارش «entekhabat1400.com»، احمد نادری،  در جمع خبرنگاران: گفت: تا ساعت ۱۰:۱۵ دقیقه امروز صبح مجموع ثبت نام در استان تهران دو هزار و ۱۵۶ نفر بوده است که ۵۱ درصد از آنها به صورت حضوری در محل فرمانداری ها ثبت نام کردند که هزار و ۱۰۴ نفر را شامل می شوند. 

رئیس هیات نظارت بر انتخابات شورای شهر و روستا در استان تهران پس از بازدید از محل ثبت نام ششمین دوره انتخابات شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران درباره آخرین آمار ثبت نام در انتخابات شوراهای شهر گفت: تا ساعت ۱۰:۱۵ دقیقه امروز صبح مجموع ثبت نام در استان تهران دو هزار و ۱۵۶ نفر بوده است که ۵۱ درصد از آنها به صورت حضوری در محل فرمانداری ها ثبت نام کردند که هزار و ۱۰۴ نفر را شامل می شوند. 

فرماندار تهران: داوطلبان شورای شهر ثبت نام خود را به ساعت های آخر موکول نکنند

فرماندار تهران با اشاره به لزوم بهره گیری از ثبت نام الکترونیک به داوطلبان ششمین دوره شورای اسلامی شهر تهران توصیه کرد که ثبت نام خود را به ساعت های آخر موکول نکنند.

به گزارش «entekhabat1400.com»، عیسی فرهادی پس از بازدید از ستاد ثبت نام ششمین دوره شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران، گفت: به غیر از امروز تا ساعت ۱۸ داوطلبان تنها فردا را از ساعت ۸ صبح تا ۱۸ برای ثبت نام در ششمین دوره شورای اسلامی شهر تهران فرصت دارند. همه شرایط برای ثبت نام به بهترین شکل ممکن هم به صورت الکترونیک و هم حضوری فراهم شده است.

وی افزود: در ثبت نام حضوری با توجه به تجربه دوره های گذشته امکانات بهتری فراهم کردیم ولی بی تردید اگر ثبت نام داوطلبان به صورت الکترونیک انجام شود هم صرفه جویی در وقت محقق می شود و هم از تجمع در شرایط کرونایی جلوگیری می شود.

وی ادامه داد: اگر فردی به هر دلیلی امکان ثبت نام الکترونیکی را نداشت می تواند با مراجعه به فرمانداری ثبت نام خود را انجام دهد. روال خوبی بر اساس آنچه که قانون پیش بینی کرده است در ثبت نام شوراها پیگیری شده است. قطعا پس از این مرحله در هشتم فروردین ثبت نام انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی و سیزدهم فروردین نیز ثبت نام انتخابات خبرگان رهبری انجام خواهد شد که به وقت خود اطلاع رسانی های لازم انجام خواهد شد.

فرماندار تهران در توصیه به داوطلبان ششمین دوره شورای اسلامی شهر تهران گفت: قطعا اگر ثبت نام ها به ساعت های آخر موکول شود علاوه بر اینکه امکان رفع نواقص مدارک وجود ندارد تراکم کاری نیز ایجاد می شود و امکان خدمت دهی مناسب کاهش می یابد. لذا به داوطلبان توصیه می شود در ابتدا از ثبت نام الکترونیک بهره بگیرند و اگر این امکان وجود نداشت ثبت نام حضوری خود را به ساعت های آخر موکول نکنند.

نژادبهرام: تمام تلاش خود را کردیم که مردم را در مدیریت شهر مشارکت دهیم

به گزارش «entekhabat1400.com»، زهرا نژادبهرام پس از ثبت نام در ششمین دوره انتخابات شورای شهر تهران در واکنش به صحبت های برخی کاندیداها مبنی بر انجام نشدن هیچگونه اقدام عمرانی در شورای دوره پنجم در جمع خبرنگاران گفت: همه می توانند ما را نقد کنن اما رویکرد مردم زمانی که به ما رای دادند تغییر بود و اگر  مدیریت شهری را تنها در چارچوب سازه های بتنی،  پل، جاده و اتوبان ببینیم شاید این صحبت تاحدی قابل تامل باشد، اما اگر مدیریت شهری را نرم افزاری ببینیم و رضایت خاطر مردم و ارتقاء کیفیت زندگی و رویکرد انسان محورانه به شهر داشته باشیم و اینکه مردم در تصمیم گیری ولی نعمت ما هستند، خیلی پیشگام بوده ایم.

وی ادامه داد: تمام تلاش خود را کردیم که مردم را در مدیریت شهر مشارکت دهیم و این رویکرد از برگزاری انتخابات شورایاری ها تا فعال کردن سراهای محله و ایجاد پروژه های محله محور را شامل شده است‌.

وی با بیان اینکه بیش از دو هزار پروژه محله محور در دو سال گذشته در حال اجرا است افزود: کمپین آرزوها عین تحقق بخشی به خواسته های مردم بود و می توانند خواسته های خود را مطرح کنند. 
نژادبهرام با بیان اینکه شفافیت از جمله خواسته های مهم شهروندان بود اضافه کرد: شهرداری از معدود دستگاه هایی بود که اعتماد به آن با محدودیت همراه بود، اما با شفافیت و در اختیار گذاشتن اطلاعات درصدد بازسازی محدودیت دسترسی به اطلاعات برآمدیم. 

وی تاکید کرد: مردم در گذشته احساس بی اعتمادی می کردند و سعی کردیم این بی اعتمادی را بازسازی کنیم. در کنار آن مناسب سازی به عنوان برند مدیریت شهری در این دوره مورد توجه قرار گرفت و این عینیت زندگی است.

به گزارش «entekhabat1400.com» عصر امروز ششمین روز ثبت نام شوراهای شهر تهران، محمد حقانی عضو سابق شورای شهر تهران با حضور در ساختمان شماره ٢ فرمانداری در ششمین دوره شورای شهر تهران ثبت نام کرد.

 بر اساس اعلام حسن‌بیگی – رییس ستاد انتخابات استان تهران – امروز ٩٨۴ نفر موفق به نهایی کردن ثبت نام خود در استان تهران شدند. به این ترتیب تا ساعت ١٨ و ۱۵ دقیقه امروز ثبت نام ٣٠١٠ نفر نهایی شده است.

انتهای پیام

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments