از حضور کمرنگ زنان تا اصرار بر نام‌نویسی حضوری!

حبیب‌الله خجسته‌پوردر حاشیه بازدید از ستاد انتخابات گرمسار در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: تا دو روز مانده به پایان مهلت ثبت‌نام نامزدها، در مجموع 154 کاندیدا در ۲۱ حوزه انتخابیه شورای اسلامی شهر استان سمنان نام‌نویسی کردند.

وی با اشاره به تاکیدات این ستاد مبنی بر عدم موکول کردن ثبت‌نام‌ها به روزهای آخر افزود: متاسفانه علی‌رغم تاکیدات همکاران ما، تعداد زیادی ثبت‌نام خود را به دو روز پایانی یعنی 25 و 26 اسفندماه موکول کردند.

رئیس ستاد انتخابات استان سمنان با بیان اینکه امروز و فردا آخرین مهلت نام‌نویسی برای نامزدی انتخابات شورای اسلامی شهر است از نامزدهای انتخابات پیش رو درخواست کرد: هرچه زودتر ثبت‌نام خود را تکمیل کنند.

وی با گلایه از تعدد ثبت‌نام‌های حضوری گفت: توصیه می‌شود لااقل اکثر افرادی که تاکنون برای نامزدی در انتخابات شورای اسلامی شهر در ۲۱ حوزه استان سمنان نام‌نویسی نکرده‌اند، از روش غیر حضوری استفاده کنند. اگرچه همکاران ما در ستادهای انتخابات حضور دارند و به صورت حضوری نیز فرآیند نام‌نویسی را انجام می‌دهند اما با توجه به شرایط کرونایی فعلی توصیه اکید ما این است که نامزدها، حتی‌المقدور به صورت غیرحضوری ثبت‌نام کنند.

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان با اشاره به اهمیت شوراهای شهر و روستا ضمن دعوت از عموم حائزین شرایط گفت: تمام از همه کسانی که این توان را در خود احساس می‌کنند که می‌توانند در انتخابات شورای اسلامی شهر شرکت کنند، دعوت می‌کنیم با اعلام نامزدی و نام‌نویسی فرصت خدمت به هم‌استانی‌ها از طریق شوراها را از دست ندهند..

رئیس ستاد انتخابات استان سمنان با بیان اینکه سه روش غیرحضوری برای اعلام کاندیداتوری داوطلبان تعبیه شده افزود: از داوطلبان انتظار می‌رود که با توجه به شرایط ناشی از همه‌گیری کروناویروس، برای ثبت‌نام در انتخابات پیش رو حتی الامکان از گزینه‌هایپیش‌بینی شده غیرحضوری استفاده کنند.
حضور کمرنگ زنان سمنانی در انتخابات

به گزارش «entekhabat1400.com» 140 نفر از۱۵۴ داوطلب ثبت‌نامی این استان مرد و تنها 14 نفر آنان زن هستند. در واقع 90.9درصد ثبت‌نامی‌های استان تا به امروز مرد و 9.1درصد آنان زن هستند.

جوان ترین داوطلب ثبت‌نامی استان که از حوزه مرکز استان ثبت نام کرده ۲۵ سال و مسن ترین داوطلب با ۷۳ سال برای پارلمان شهری در شهر مهدیشهر نام‌نویسی کرده است.

متاسفانه با وجود شرایط کرونایی و تاکیدات ستاد انتخابات تاکنون 67.5 درصد داوطلبان به صورت حضوری ثبت‌نام کردند و تنها 32.5 درصد داوطلبات از یکی از سه روش غیرحضوری پیش‌بینی شده استفاده کردند.!!

همچنین 10 نفر ثبت‌نامی‌ها دارای مدرک کاردانی، 81 نفر دارای مدرک کارشناسی،57 نفر دارای دانش‌نامه کارشناسی ارشد، سه نفر دارای مدرک دکترا و سه نفر نیز حوزوی هستند.

انتهای پیام

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments