کارگزاران به نظر جمعی اصلاح‌طلبان تمکین می‌کند / جایگاه انتخاباتی جهانگیری در میان اصلاح‌طلبان

«entekhabat1400.com» | حضور اسحاق جهانگیری جدی شده است و تا اینجای کار اعضای حزب کارگزاران سازندگی اعلام کرده‌اند که اگر جهانگیری نامزد ریاست‌جمهوری شود، به عنوان نامزد اول کارگزاران از او حمایت می‌کنیم. علاوه بر کارگزاران در میان اصلاح‌طلبان هستند کسانی که راضی به حمایت از او شوند و همه اینها در حالی است که تا کنون خود جهانگیری اعلام تمایل برای نامزدی در 1400 نکرده است. افزون بر این به نظر می‌رسد که اگر جهانگیری نامزد انتخابات شود و همه اصلاح‌طلبان نیز از او حمایت کنند، جهانگیری مسیر ساده‌ای در انتخابات نخواهد داشت زیرا از دید عمومی او به عنوان معاون اول دولت، مسئول تصمیم‌گیری‌های هشت‌ساله دولت است.

 

به گزارش نامه نیوز، بیژن مقدم درباره این موضوع گفت: «فضای کنونی انتخابات به هیچ‌وجه روشن نیست و تا اینجای کار باید کارگزاران را یکی از اعضای نهاد اجماع‌ساز اصلاح‌طلبان دانست که گویا قرار است به نظر جمعی اصلاح‌طلبان تکمین کند و اگر مجموع اصلاح‌طلبان از آقای جهانگیری حمایت نکنند، بعید است کارگزاران بر سر جهانگیری خود را با دیگر احزاب اصلاح‌طلب در بیندازد».

 

او درباره جایگاه انتخاباتی جهانگیری در میان اصلاح‌طلبان بیان کرد: «بعید است اصلاح‌طلبان ریسک حمایت از جهانگیری را به جان بخرند زیرا حمایت از جهانگیری به معنای تأیید دولت روحانی است زیرا جهانگیری در افکار عمومی جدای از دولت فرض نمی‌شود. او در دولت روحانی از تمام اختیارات برخوردار بوده است و به هیچ‌وجه نمی‌تواند بگوید در تصمیم‌گیری‌های دولت نقش نداشته‌ام؛ بنابراین به نظر من با چنین شرایطی نه خود جهانگیری حاضر به نامزدی می‌شود و نه تشکیلات انتخاباتی اصلاح‌طلبان بر او حساب ویژه‌ای باز می‌کند و واقعیت این است که آقای جهانگیری در انتخابات 1400 موضوعیتی ندارد».

 

این فعال سیاسی درباره اینکه آیا این احتمال وجود دارد که محسن ‌هاشمی گزینه نهایی اصلاح‌طلبان باشد، اظهار کرد: «ببنید در هر دو جناح سیاسی ساختار تشکیلاتی تعیین می‌کند که از چه کسی حمایت شود. محسن‌هاشمی هم با همین قاعده وارد انتخابات می‌شود یا نه».

 

مقدم در پایان درخصوص احتمال حضور ناطق نوری در انتخابات هم گفت: «به نظر من آقای ناطق پشت صحنه تحرکات انتخاباتی اصلاح‌طلبان می‌ایستد. او شخصیتی قابل احترام است که بسیاری از نیروهای سیاسی برای مشورت پیشش می‌روند اما به لحاظ شخصیتی دیگر تمایلی به حضور در عرصه سیاست ندارد و مطمئن باشید اگر تمایلی وجود داشت، نیروهای سیاسی به خصوص اصلاح‌طلبان سراغش می‌رفتند. آقای ناطق بعد از انتخابات سال88 ارتباط خود را دیگران را محدود کرد؛ تا حدی که در مراسم مذهبی هم کمتر شرکت کرد. اکنون هیچ نیرویی هم بر او متمرکز نیست؛ چه اصلاح‌طلبان و چه اصولگرایان و دست‌ِکم من هیچ بحث مهمی درباره حضور او در عرصه انتخابات و اساسا عرصه سیاست نشنیده‌ام».

 

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments