وجود ۱۱۲ حزب سیاسی دارای مجوز در استان مرکزی

عطیه صالحی روز یکشنبه ۲۴ اسفند در ستاد استانی پیشگیری و رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی استان مرکزی اظهار کرد: بر اساس آمار موجود از فهرست اعضای احزاب فعال، در مجموع مجوز فعالیت برای ۱۱۲ حزب در سطح استان صادر شده که البته برخی از این احزاب فعالیت ندارند برخی دیگر نیز بدون مجوز استانی و با مجوز کشوری فعال هستند.

وی بیان کرد: مشخصات برخی احزابی که توانسته بودند با قانون جدید احزاب منطبق شوند برای استعلام ارسال و پس از دریافت استعلامات، ساماندهی پرونده ها در دستور کار قرار گرفته است.

مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات و تقسمیات کشوری استانداری مرکزی با اشاره به فعالیت خانه احزاب از سال ۹۷ ادامه داد: ۵۲ حزب در قالب خانه احزاب بالنسبه فعال هستند که البته در زمان انتخابات فعالیت چشمگیرتری دارند، در این شرایط برخی احزاب نیز برای دریافت مجوز شهرستانی اقدام کرده‌اند. در سطح استان یک حزب با مجوز استانی فعالیت می‌کند که تمامی مجوزهای لازم را نیز دارد، اما سایر احزاب تنها در قالب یکسری نشست های داخلی با اعضای محدود فعال هستند.

صالحی با اشاره به درپیش بودن انتخابات گفت: احزاب اصلاح طلب هنوز فعالیت پررنگی ندارند، اما اصولگرایان فعالیت بیشتری داشته و جهت اخذ مجوز پیش قدم هستند تا بتوانند در ایام انتخابات فعالیت داشته باشند. فضای انتخابات باید پرشور و با حضور گسترده مردمی برگزار شود که فعالیت احزاب در این راستا موثر است.

وی افزود: بر اساس قانون، احزابی که مجوز کمیسیون ماده ۱۰ را اخذ کنند می‌توانند فعالیت داشته باشند.

انتهای پیام

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments