پربازدیدترین اخبار سیاسی ۲۴ اسفند ایسنا

آژانس به دنبال بازرسی گسترده‌تر در ایران است

به گزارش «entekhabat1400.com»، اظهارات مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی مبنی بر پیگیری های این سازمان برای بازرسی گسترده‌تر در ایران در صدر اخبار پرمخاطب قرار گرفت.

رافائل گروسی  مدعی شد: تولید اورانیوم در سطح بالاتر غنی سازی ایران را به سطوحی نزدیک می کند که نمی توان امکان استفاده های نظامی آن را نادیده گرفت و آژانس به دنبال بازرسی های گسترده تر در این کشور است.

متولدین ۱۴۰۰ سهامدار بورس می‌شوند

اختصاص سهام در بورس برای متولدین سال آینده، دومین خبر پربازدید امروز بود.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی گزارش کمیسیون تلفیق در خصوص لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ به منظور تامین نظر شورای نگهبان، دولت را مکلف کردند به ازای هر فرزند که از ابتدای سال ۱۴۰۰ متولد شود، برای مناطقی که نرخ زاد و ولد در آنها کمتر از نرخ متوسط کشور است مبلغ ده میلیون ریال جهت خرید واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس به نام فرزند اختصاص دهد.

گزارش کامل «entekhabat1400.com» از بررسی ایرادات شورای نگهبان به لایحه بودجه ۱۴۰۰ در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی را نیز می توانید اینجا بخوانید.

انتقال آب به شرق کشور جزو آرزوهای همه مسئولان کشور بوده است

خبر بعدی، بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی ۵ بخش از طرح انتقال آب خلیج فارس و دریای عمان به استان های هرمزگان، کرمان، یزد، اصفهان، خراسان جنوبی، خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان بود.

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در این مراسم، طرح انتقال آب خلیج فارس و دریای عمان به مرکز و منطقه شرق را یک طرح بسیار عظیم و تاریخی در توسعه متوازن کشور برشمرد و گفت: این طرح جزو آرزوهای همه مسئولین کشور بوده است و بسیار خوشحالیم که امروز شاهد بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی آن هستیم.

ادعای وزیر جنگ رژیم صهیونیستی درباره انفجار در بدنه کشتی ایرانی

اظهارات وزیر جنگ رژیم صهیونیستی درباره وقوع انفجار در بدنه کشتی تجاری ایرانی هم از پربازدیدها بود.

بنی گانتس در مصاحبه ای بدون رد کردن نقش این رژیم در وقوع انفجار در بدنه کشتی تجاری ایرانی گفت: اسرائیل باید در تمام جبهه ها اقدام پیشگیرانه انجام دهد.

زمینه مشارکت حداکثری مردم در انتخابات را فراهم کنیم

تاکید معاون اول رییس جمهور بر ضرورت ایجاد زمینه مشارکت حداکثری مردم در انتخابات هم از خبرهای مورد توجه مخاطبان بود.

اسحاق جهانگیری با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در خصوص برگزاری پرشور انتخابات ریاست جمهوری با مشارکت گسترده مردم گفت: ‌انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا یکی از فرصت های کلیدی برای بازسازی سرمایه اجتماعی کشور است که باید زمینه مشارکت حداکثری مردم در انتخابات را فراهم کنیم.

نسبت به مشارکت در انتخابات دغدغه وجود دارد

وزیر کشور هم با بیان اینکه دغدغه‌ای نسبت به مشارکت در انتخابات وجود دارد، گفت: همه باید زمینه و مقتضیات افزایش مشارکت را فراهم کنیم.

عبدالرضا رحمانی فضلی ادامه داد: تا امروز آرایش نیروهای سیاسی برای انتخابات ریاست‌جمهوری مشخص نیست و تا سیزدهم فروردین فضای گردش و عید است و از ۲۵ فروردین تا ۲۵ اردیبهشت ماه رمضان است که فضای معنوی، فضای سیاسی را تحت تأثیر قرار می‌دهد لذا فرصتی نداریم و باید تلاش کنیم زمینه افزایش مشارکت فراهم شود.

بابت اجرای انتخابات نگرانی نداریم

وزیر کشور همچنین در حاشیه جلسه امروز خود با استانداران سراسر کشور  با بیان این که نگرانی خاصی در حوزه انتخابات نداریم گفت: تقاضای ما ایجاد زمینه برای جذب مشارکت است. رهبری هم  موضوع مشارکت را مطرح کرده است، بنابراین همه باید تلاش کنیم تا بستری مناسب برای مشارکت در انتخابات فراهم شود. وزارت کشور ، وزارت فرهنگ ، شورای نگهبان، صدا و سیما و اهداف همه باید به وسع خود در این زمینه تلاش کنند.

هیچ کس در کشور ما اجازه تخلف از قانون را ندارد

تاکید رییس قوه قضاییه بر مجازات متخلفان قانون هم از اخبار پربازدید بود.

سید ابراهیم رئیسی در دیدار با نخبگان و نمایندگان اقشار مختلف مردم مازندران گفت: هیچکس در کشور ما اجازه تخلف از قانون را ندارد و چنانچه مسئولی قانون را نقض کند مجازاتش مضاعف خواهد بود.

تحلیل یک استاد دانشگاه از رابطه اصل ۱۱۵ قانون اساسی و رفع مشکلات کشور

تحلیل جهان بخش محبی نیا از رابطه اصل ۱۱۵ قانون اساسی و رفع مشکلات کشور، پربازدیدترین خبر بامداد امروز بود.

این استاد دانشگاه گفت: ما در زمینه مسائل اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی مشکلاتی داریم که باید به دست افراد دارای صاحب معرفت دینی ، دانشگاهی و نخبگان حل شود. رئیس جمهور آینده برای حل مشکلات به هم افزایی و همبستگی چنین مولفه هایی نیاز دارد. خود این رئیس جمهور هم باید با تعهد به دین اسلام و سابقه سیاسی روشن و موفق بر مشکلات آتی مدیریت کند.

انتهای پیام

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments