ثبت‌نام ۳۴۵ داوطلب در انتخابات شوراهای شهر همدان/ سرکان شهر بدون نامزد

ابوالقاسم الماسی در گفت‌وگو با «entekhabat1400.com»، اظهار کرد: تا پایان روز یک‌شنبه، ۳۴۵ نفر برای حضور در انتخابات شوراهای شهر استان ثبت‌نام کردند که در این بین بیشترین ثبت‌نام با ۱۲۲ نفر مربوط به شهر همدان بوده و در شهر سرکان هم هیچ کس داوطلب حضور در انتخابات نشده ‌است.

وی با بیان اینکه از بین ثبت‌نام کنندگان ۱۳ نفر مدرک تحصیلی دیپلم، ۲۱ نفر کاردانی، ۱۹۲ نفر کارشناسی، ۱۰۹ نفر کارشناسی ارشد، هفت نفر دکتری و سه نفر تحصیلات حوزوی دارند، مطرح کرد: دو نفر از ثبت‌نام کنندگان بالای ۶۵ سال سن دارند و ۸۵ نفر نیز بین ۲۵ تا ۳۰ سال هستند.

دبیر ستاد انتخابات استان همدان در ادامه خاطرنشان کرد: آخرین مهلت ثبت‌نام تا روز سه‌شنبه ساعت ۱۸ است و افرادی که تمایل به حضور در انتخالات شوراهای شهر دارند، هر چه سریع تر نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

وی در رابطه با روند تأیید صلاحیت نامزدهای انتخابات، توضیح داد: پس از پایان ثبت‌نام، به مدت ۱۰ روز استعلامات لازم از مراجع چهارگانه اداره‌ اطلاعات، نیروی انتظامی، دادگستری و ثبت احوال انجام می‌شود و پس از آن نیز هیئت اجرایی به مدت ۱۴ روز موضوع تأیید صلاحیت این افراد را بررسی می‌کنند.

دبیر ستاد انتخابات استان همدان در پایان خاطرنشان کرد: تبلیغات زودهنگام نامزدهای انتخاباتی ممنوع است و این مسئله در فرمانداری‌ها و دادگستری‌ها بررسی می‌شود.

انتهای پیام

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments