روند انتخابات در استان منطبق بر قانون و راهبردهای رهبر انقلاب در جریان است

مرتضی بابابی در گفت وگو با «entekhabat1400.com»، با اشاره به نام نویسی نامزد های انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا، گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران متکی به رای مردم و پشتیبانی ملت است و  انتخابات در کشور ما تجلی گاه مردم سالاری ، مظهر حماسه سیاسی و عرصه چرخش نخبگان است و حضور و مشارکت حداکثری مردم در آن بر قوام نظام می افزاید و امروزه مشارکت مردم در تصمیم گیری های سیاسی به عنوان یک متغیر مهم در روند پویایی جوامع انسانی مورد توجه است.
وی با اشاره به اصل ششم قانون اساسی، تصریح کرد: در جمهوری اسلامی ایران امور کشور باید به اتکاء آراء عمومی اداره شود، از راه انتخابات، انتخاب رئیس جمهور ،نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اعضای شوراها و نظایر اینها ، یا از راه همه پرسی در مواردی که در اصول دیگر این قانون معین می گردد.
بابایی افزود: درراستای حفظ این دستاورد بزرگ و با عنایت به برگزاری هم زمان سه انتخابات سیزدهمین دوره ی ریاست جمهوری ، ششمین دوره شوراها و دومین میان دوره ای پنجمین دوره ای خبرگان رهبری در خرداد 1400 در استان قم، ستاد انتخابات استان با صدور ابلاغ اعضاء از سوی استاندار رسما فعالیت خود را با شش کمیته اطلاع رسانی تبلیغات، امنیتی و انتظامی، امور حقوقی، پشتیبانی، فناوری اطلاعات و حراست و استعلامات آغاز و تدابیر لازم اتخاذ شده است .
مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری قم بیان کرد: با توجه به احتمال استمرار شرایط کرونایی در کشور تدابیر لازم از جمله افزایش 10 درصدی شعب ، استقرار در مکان های مناسب اتخاذ شده است.
وی همچنین عنوان کرد: اولین اصل بی طرفی کامل مجریان درتمام مراحل انتخابات و اجرای امر قانون است و حفظ بی طرفی کلید واژه و سرلوحه مجریان انتخابات است.
بابایی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب، رئیس جمهور و همه مردم از مجریان انتخابات انتظار دارند که پاسدار رای مردم بوده و امانتداری و انصاف را در نظر بگیرند، گرایش سیاسی خود را تنها در زمانی که رای خود را به صندوق می اندازند نشان دهند . این مساله به لحاظ سیاسی و اجتماعی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و جلب و افزایش اعتماد مردم  و تقویت سرمایه اجتماعی در سایه بی طرفی مجریان و ناظران محقق می شود  لذا در صورت مشاهده تخلف با خاطیان برخورد قانونی  خواهد شد.
مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری قم با اشاره به لزوم صیانت از حقوق  انتخاب کنندگان و انتخاب شوندگان در مراحل مختلف انتخابات تصریح کرد: اهمیت این امر زمانی بیشتر شد که راهبرد کلیدی مقام معظم رهبری اعلام شد و رای مردم را حق الناس خواندند که جدا از بحث اداری آن ، بعد شرعی پیدا کرده است و باید با وسواس با آن برخورد نماییم.
بابایی گفت: توجه به اسناد بالا دستی ازجمله  قانون و آئین نامه و دستور العمل ها و همچنین سیاست های کلی انتخابات ابلاغ شده از سوی مقام معظم رهبری در انجام امور انتخابات حائز اهمیت فراوانی است.
وی همچنین بیان کرد: امنیت، آرامش و سلامت انتخابات باید در همه حال رعایت شود و شرایط باید به گونه ای باشد که همه افرادی که رای خود را در صندوق می اندازند با اطمینان از سلامت انتخابات رای دهند.
بابایی ضمن تاکید بر  هم افزایی و تعامل سازنده بین هیات‌های اجرایی، بازرسی  و نظارت بر انتخابات اظهارکرد: ضرورت پرهیز از افراط و تفریط در امور ، آسیب شناسی و شناسائی نقاط قوت و ضعف، نیاز سنجی و دسته بندی مشکلات و کاستی های انتخابات در ادوار گذشته و تلاش در جهت تقویت نقاط قوت و رفع کاستی ها با بهره گیری از تجربیات از دیگر نکات مهم در فرآیند انتخابات است.
وی با بیان اینکه شفافیت در اقدامات و برنامه های ستاد انتخابات بسیار حائز اهمیت است، افزود: امید می رود کمیته های اطلاع رسانی نسبت به پوشش اخبار و اقدامات ستاد انتخابات اهتمام ویژه داشته باشند.
مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری قم ضمن تاکید بر اصول اخلاق مداری، بیان کرد: درنظام جمهوری اسلامی که بر خواسته از آموزه های دینی و همچنین آراء ملت است و پیوند دین و سیاست را با هدف سعادت بشر سرلوحه کار خود قرار داده، توجه و رعایت موازین اخلاق سیاسی ، اهمیت مضاعفی پیدا می کند و لازم است در جریان انتخابات سرلوحه کار همه اعم از نامزدها ، مردم ومسوولین باشد تا شاهد برگزاری انتخاباتی پرشور و در فضائی با رقابت سالم باشیم که موجب تقویت و استحکام نظام مقدس اسلامی باشد .
انتهای پیام

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments