محسن رضایی: تحول آفرینی در کشور به مجاهدت خالصانه نیاز دارد

به گزارش «entekhabat1400.com» در یزد، محسن رضایی در جریان سفر خود به استان یزد با حضور در یادواره شهدای حمیدیا، با اشاره به نقش حائز اهمیت استان یزد در تمدن سازی و حراست از ارزش های انقلاب اسلامی، اظهار کرد: به خاطر دارم زمانی که بحث تشکیل تیپ غدیر شد، بسیاری از دوستان، مخصوصاً برادرمان احمد کاظمی چون نمی‌خواستند لشگر ایشان نیروهای توانمند یزد را از دست بدهند، در مورد تشکیل تیپ غدیر ابهام داشتند.

وی شهدای استان یزد را ، بسیار محجوب، مخلص و صادق دانست و افزود: رزمندگان یزدی همیشه در میدان نبرد، به طور شجاعانه با دشمن می جنگیدند؛ مبتکر بودند و با فکر ادامه می‌دادند و عقب نمی نشستند.

دبیر تشخیص مصلحت نظام با اشاره به بیانات امام (ره) که فرمودند، شهدا شمع محفل بشریتند، گفت: حقیقتاً شهدا هستند که راه را در زمانی که حق و باطل از هم تشخیص داده نمی شود، روشن می کنند.

 رضایی با بیان این که امروز دشمن یک جبهه بزرگ نبرد اقتصادی را مقابل کشور ما گشوده است، تصریح کرد: نبرد سهمگینی را علیه کشورمان به راه انداخته و در این شرایط، ناکارآمدی مدیریت اقتصادی و ستون پنجم دشمن در داخل، کار را سخت کرده است.

وی به امید و تحول آفرینی در پرتو مجاهدت خالصانه اشاره کرد و گفت: در سال دوم جنگ، مدیریت جنگ تغییر کرد و دو سه ماه بعد به مرزهای بین المللی رسیدیم و ظرف 9 ماه از بن بست خارج شدیم و خرمشهر آزاد شد. شهدا و رزمنده ها هر چه گفتند، عمل کردند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این‌که تغییر شیوه مدیریتی نقش مهمی در برون رفت کشور از چالش‌های مختلف ایفا می‌کند، خاطرنشان کرد: ما خنده را بر کام دشمن تلخ خواهیم کرد و به آنها اثبات خواهیم کرد که ملت ایران به برکت شهدا زنده اند و می توانیم بهترین شرایط و قوی ترین اقتصاد منطقه را برای کشور و مردم خود رقم بزنیم.

رضایی خاطرنشان کرد: بسیاری از نخبگان ایرانی در سایر جوامع، پیشرفته ترین فناوری ها و اقتصادها را اداره می کنند، اگر راه تحول اقتصادی کشورمان هموار شود، شکوفایی در انتظار اقتصاد ماست، به گونه ای که هم کشور و هم مردم پیشرفت کنند. 

وی افزود: کشور ما با تلاش و ایثار پیشرفت زیادی کرده است زندگی مردم هم باید پیشرفت کند. همانطور که جاده و اتوبان و سد و نیروگاه ساخته می شود، زندگی مردم هم باید رشد کند. شوروی به خاطر غفلت از پیشرفت در زندگی مردمش از بین رفت. شهدا و ارزش های انقلاب اسلامی به ما می گویند که پیشرفت باید از زندگی مردم شروع شود. 

دبیر تشخیص مصلحت نظام گفت: پیام شهدا این است که همه ظرفیتها یکی شود و در خدمت اسلام و ایران باشد و تفرقه ها از بین برود. آنها جان خود را تقدیم راه حق کردند و از خانواده و زندگی خود گذشتند که این مسائل و دشواری ها در سرزمین ما نباشد. همان شهدا به ما این پیام را می دهند که مردم متوقف نشوید و جلو بروید.

انتهای پیام/الف/خ


ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments