شوراهای اسلامی شهر و روستا جای سیاسی‌کاری نیست

فتح‌الله حقیقی شامگاه دیروز (۱۹ اسفندماه) در جلسه شهرداران و روسای شورای اسلامی، با بیان اینکه باید از همه ظرفیت در نهاد شوراها برای پیشبرد اهداف استفاده کرد، افزود: در این راه باید از توان نخبگان در مناطق برای حضور در پارلمان محلی بهره برد و این ظرفیت عظیم را نباید نادیده گرفت.

وی با تاکید بر اینکه در شوراهای شهر و روستا باید از سیاسی‌کاری پرهیز کرد، یادآور شد: در این نهاد مردمی به هر میزان که در امور از سیاسی‌کاری اجتناب شده، شاهد بهبود روند هستیم ولی در بخش‌هایی که افراد به دنبال اهداف دیگری بودند، مشاهده می‌کنیم که کارها به ‌درستی انجام نشده است.

این مسئول، به موضوع انتخابات نیز اشاره کرد و ادامه داد: در اولین گام، ثبت‌نام شوراهای اسلامی در این استان هم‌زمان با کشور آغاز می‌شود و در این خصوص انتظار بر این است که شوراها و شهرداران مناطق استان همانند قبل، با قدرت به کار خود ادامه دهند.

نماینده عالی دولت در استان زنجان، مسئولان و مدیران را سربازان مملکت دانست و با تاکید بر اینکه باید تا آخرین روز کاری به فعالیت خود ادامه دهیم، تصریح کرد: با توجه به ماه‌های پایانی کار شوراهای شهر و روستا، انتظار داریم اعضا با همه توان پای کار باشند و به‌ هیچ‌ عنوان کم‌کاری از سوی این افراد پذیرفتنی نیست؛ چراکه در هر مقامی که باشیم، متعهد به انجام امور هستیم.

استاندار زنجان با بیان اینکه شوراها و شهرداران استان با دقت بیشتری به کار خود ادامه دهند، تا خطایی به وجود نیاید، ادامه داد: به این مهم باید توجه داشت که ناظران به فعالیت‌های این بخش‌ها نظارت می‌کنند و باید از اتفاقات ناخوشایند پیشگیری کرد.

این مسئول ادامه داد: شهرداران و شوراهای اسلامی در انتخابات پیش رو به هیچ عنوان نباید شائبه تبلیغاتی داشته باشند، بنابراین باید با قدرت قانون اجرا شود. با اجرای قانون هیچ شائبه و شک و شبهه‌ای به‌ وجود نمی‌آید و از طرفی باید مراقب سخنان بود.

حقیقی با تاکید بر اینکه انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا رویدادی مهم در کشور است، افزود: حضور افراد اصلح، شایسته و توانمند در این عرصه سرنوشت‌ساز برای کشور مهم بوده و در این میان مشارکت حداکثری عموم اهمیت صد چندانی دارد.

وی اضافه کرد: اقبال مردم به هر فردی که باشد، باید امانت‌دار بود، اجرای قانون وظیفه اصلی و اجتناب از تبلیغات شائبه برانگیز می‌تواند نتایج بهتری را رقم بزند.

این مسئول همچنین با اشاره به در پیش بودن تعطیلات نوروزی، ادامه داد: این استان به دلیل  شرایط کرونایی، پذیرای مسافران نیست و باید از برپایی چادرهای اسکان جلوگیری کرد.

حقیقی اظهار کرد: شهرداران باید نسبت به ساماندهی دست‌فروشان بومی مبادرت کنند و این در حالی است که دست‌فروشان غیربومی در شهرهای زنجان و ابهر فعالیت می‌کنند که رسیدگی به این مهم، ضروری است.

استاندار زنجان با بیان اینکه تعامل با شوراها و شهرداران نسبت به گذشته به انجام بهتر کارها در استان منتهی شده است، گفت: یکی از اقدامات مهم در استان، تدوین طرح تفضیلی شهرهای ابهر، خرم‌دره و قیدار بود که به زودی ابلاغ می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: شهر زنجان نیز فاقد طرح جامع شهری بود و در واقع طرح توسعه متوازن نداشت که با تحقق این مهم، مشکلات احتمالی آینده نیز برطرف خواهد شد.

انتهای پیام

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments