باهنر: نیاز نیست رییس‌جمهور روزی ۱۷ ساعت کار کند

به گزارش «entekhabat1400.com»، محمدرضا باهنر در همایش صنعتگران و انتخابات ۱۴۰۰ با بیان اینکه در حال حاضر ۸۰ درصد جمعیت کشور را افرادی تشکیل می‌دهند که یا در دوران جنگ و امام نبودند و یا آن زمان قدرت تمییز نداشتند، اظهار کرد: در این چهل سال کارهای خوبی انجام شد. البته طبیعی است که برخی از قطعات پازل درست مدیریت نشد. این کارهای خوبی که در کشور صورت گرفته از جنگ تا بازسازی خسارت‌های ناشی از آن که هزار میلیارد دلار هزینه بر روی کشور به بار آورد، همگی دستاورد دولت‌هایی است که در این چهل سال کار کردند و امور را مدیریت کردند.

عضو شورای عالی شورای وحدت افزود: در حال حاضر روستای ۱۰ خانوار بدون برق و آب نداریم. همه این امور کار همین دولت‌ها بوده و البته اشکالاتی هم وجود داشته است. در واقع زمانی که نقشه راه و سیاست‌های کلی در هرم قدرت، الزام‌آور نیستند و هر کدام از نهادها، اسناد بالادستی را رعایت نمی‌کنند، به اشکالات ساختاری برمی‌خوریم.

باهنر با اشاره به نقش مجلس در حل مسائل و مشکلات کشور خاطرنشان کرد: خاستگاه مجلس قومی، منطقه‌ای و حزبی است. ۱۵ سال است که رهبری می‌گوید اقتصاد مقاومتی اما کسی توجه نمی‌کند. در هیچ مجلسی ۱۰ نفر پیدا نشده و نمی‌شود که منافع ملی را به سایر منافع ترجیح دهد. از زمانی که سیاست‌های پولی در خدمت سیاست مالی قرار گرفت، این وضعیت برای اقتصاد کشور اتفاق افتاد. به غیر از دولت هشتم، بقیه دولت‌ها در دوره دوم با تورم ۱۵۰ درصدی مواجه بودند، لذا اقتصاد کلان کشور مشکل دارد. 

وی ادامه داد: در کنار نهادهای تصمیم‌گیر به نهادهای تصمیم‌ساز نیاز داریم که پارلمان بخش صنعت یکی از آنها است. امروز خودروساز، به ازای هر خودرویی که تولید می‌کند هشتاد میلیون ضرر می‌دهد. صنعت را لوس بار آوردیم لذا توانایی رقابت ندارد. در حال حاضر  هشتاد درصد اقتصاد دست دولت است. بنابراین بخش خصوصی به وکیل مدافع جدی نیاز دارد که دنبال رانت و منافع شخصی نباشد.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با اشاره به تدوین استراتژی ملی یادآور شد: امیدوارم رئیس جمهور آینده عاقل، حکیم و مدبر باشد، نیاز نیست رئیس جمهور روزی هفده ساعت کار کند، پنج ساعت کار کند اما حکیمانه تصمیم بگیرد و با بیست میلیون رای فکر نکند عقلش زیاد شده است.

وی در پایان با اشاره به عملکرد شورای وحدت گفت: در قالب شورای وحدت، معتقد هستیم که ساختار حقوقی و قانونی حمایت و پشتیبانی از صنعتگران باید سامان پیدا کند. لذا در این شورا به دنبال این هستیم که کار با ثبات، مداوم و ماندگار انجام دهیم.

انتهای پیام

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments