ثبت نام قطعی ۶۰۶ نفر در تهران/ گزارشی از مشکل در ثبت نام الکترونیک نداریم

به گزارش «entekhabat1400.com»، ثبت نام داوطلبان انتخابات ششمین دوره شوراهای شهر و روستا از ساعت ۸ صبح چهارشنبه (۲۰ اسفند) در سراسر کشور آغاز شده و تا روز ۲۶ اسفند به مدت هفت روز ادامه دارد. 

فراهم شدن امکان ثبت نام غیرحضوری به علت شرایط کرونا ، ستاد انتخابات شورای شهر تهران را امسال نسبت به دوره گذشته خلوت کرده است و خبری از ازدحام داوطلبان مدرک به دست نیست، موضوعی که فرهادی فرماندار تهران امروز و در حاشیه بازدید از ستاد به آن اشاره کرد و گفت: در سال های گذشته مراجعات زیاد با زمان ثبت نام دو ساعته انجام می شد لذا شاهد تشکیل صف می بودیم اما امسال با ثبت نام غیرحضوری هر فرد پس از جمع آوری مدارک خود خیلی سریع در خانه می تواند ثبت نام خود را انجام دهد.

عیسی فرهادی فرماندار تهران امروز از ستاد ثبت نام داوطلبان انتخابات ششمین دوره شورای اسلامی شهر تهران بازدید کرد و در جمع خبرنگاران گفت: خوشبختانه تاکنون در روند ثبت نام الکترونیک مشکلی نداشته ایم و گزارشی از بروز مشکل به دست ما نرسیده است.

ثبت نام قطعی  ۶۰۶ نفر در تهران

آخرین آمار ثبت نام داوطلبان در استان تهران نیز براساس اعلام شکرالله حسن بیگی رییس ستاد انتخابات استان تهران عبارت است از: از روز اول ثبت نام انتخابات تا ساعت ۱۱:۳۰ روز جمعه، ثبت نام ۶۰۶ نفر در استان تهران نهایی شده است .

سومین روز از ثبت نام داوطلبان در حالی آغاز شد که در روز گذشته -پنجشنبه ۲۱ اسفند- براساس اعلام سخنگوی ستاد انتخابات کشور، ثبت نام ۳۵۵۱ داوطلب انتخابات شورا تا ساعت ۱۸ قطعی شده بود و بیش از ۲۶ درصد ثبت نام ها نیز به صورت الکترونیکی صورت گرفته بود.

 با توجه به ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی، امکان نام‌نویسی از طریق اپلیکیشن موبایلی بارگذاری شده در پورتال وزارت کشور، نسخه دسکتاپ و یا دفاتر پیشخوان فراهم شده است.

امکان ثبت نام الکترونیکی داوطلبان  ۲۴ ساعته فراهم است.

در این دوره از ثبت نام انتخابات بخاطر شرایط کرونایی به همه داوطلبان توصیه اکید می شود که به صورت غیرحضوری ثبت نام کنند در غیر اینصورت جهت ثبت‌نام حضوری در ستاد انتخابات حتما علاوه بر مدارک خودکار به همراه داشته باشند زیرا استفاده از خودکار مشترک مغایر با پروتکل‌های بهداشتی  است.

دقت نظر به دریافت پیامک ثبت نام قطعی در شیوه های غیرحضوری از دیگر موارد مورد تاکید ستاد انتخابات است. در حقیقت داوطلبان باید توجه داشته باشند که اگر از طریق نرم افزار موبایلی و یا از طریق رایانه شخصی اقدام به ثبت نام کردند حتما باید پیامکی تحت عنوان «اطلاعات توسط فرمانداری تایید و ثبت نام شما قطعی است» با سرشماره ۳۰۰۰۷۷۸۷ دریافت کنند. بی تردید عدم دریافت این پیامک به معنای این است که ثبت نام داوطلبان تکمیل و نهایی نشده است.

این خبر تکمیل میشود

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments