همه باید برای برگزاری انتخابات با مشارکت بالا تلاش کنیم

عبدالکریم گراوند در نشست ستاد انتخابات استان بوشهر با اشاره به اینکه انتخابات ریاست جمهوری مهم ترین رویداد سال 1400 کشور خواهد بود، اظهار کرد: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر مشارکت حداکثری در انتخابات، منویات ایشان هم مد نظر ستاد انتخابات است و لوازم مشارکت حداکثری در انتخابات باید فراهم شود.

وی بیان کرد: یکی از مهم ترین عوامل برای مشارکت حداکثری مردم در انتخابات، حضور همه سلایق و جناح های سیاسی در انتخابات است، لذا با این حضور مشارکت اتفاق خواهد افتاد.

استاندار بوشهر با بیان اینکه انتخابات پرشور، تضمین کننده امنیت کشور است، افزود: همه باید برای برگزاری انتخابات با مشارکت بالا تلاش کنیم چرا که این امر در تداوم و استمرار نظام تاثیرگذار خواهد بود.

گراوند گفت: همه کمیته های ستاد انتخابات استان، از هم اکنون برنامه ریزی لازم برای تامین نیازمندی ها و رفع کمبودهای خود اقدام کنند.

وی بیان کرد: با توجه به شرایط کرونا زیرساخت های لازم برای برگزاری روند اجرایی انتخابات به صورت الکترونیک فراهم شده و ستاد انتخابات آمادگی لازم برای برگزاری انتخابات در شرایط شیوع کرونا داشته باشد.

مقام عالی دولت در استان بوشهر با اشاره به افزایش شعب اخذ رای در انتخابات پیش رو گفت: با توجه به شیوع کرونا، به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی شعب اخذ رای در استان افزایش می یابد و شعب اخذ رای در اماکنی که امکان تهویه هوا وجود ندارد جابجا شوند.

وی با تاکید بر رصد و تحلیل شرایط انتخابات در استان بوشهر توسط ستاد انتخابات گفت: صیانت از آرا و اجرای دقیق قانون وظیفه اصلی ستاد انتخابات در برگزاری انتخابات ریاست جمهوری است. همچنین در مورد انتخابات شوراها هم رعایت قانون در صلاحیت افراد مد نظر ستاد انتخابات باشد.

 شعب اخذ رای در استان بوشهر به 961 شعبه می‌رسد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر هم در این نشست گفت: در سال 96 برای انتخابات شوراها، 842 صندوق اخذ رای در استان در نظر گرفته شد و در دوره جدید 928 صندوق اخذ رای برای انتخابات شوراها در نظر گرفته شده که افزایش 10.21 درصدی را نشان می دهد.

محمدتقی ایرانی بیان کرد: همچنین در انتخابات ریاست جمهوری سال 96، 836 شعبه اخذ رای در استان داشتیم که برای انتخابات 1400 این تعداد به 961 شعبه اخذ رای با 16.6 درصد افزایش می یابد.

وی افزود: در استان بوشهر 436 شورای اسلامی شهر و روستا تشکیل خواهد شد که شامل 40 شورای شهری با 210 کرسی و 396 شورای روستایی با 1280 کرسی خواهد بود.

انتهای پیام

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments