ستاد انتخابات خراسان جنوبی آغاز به کار کرد

حمید ملانوری، استاندار خراسان جنوبی‌، امروز یکشنبه سوم اسفند در اولین جلسه ستاد انتخابات خراسان جنوبی گفت: در سال ۱۴۰۰ ما در سطح کشور چهار انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستاها و مجلس خبرگان رهبری را در پیش داریم که در خراسان جنوبی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستاها و ریاست جمهوری در سال آینده انجام خواهد شد.

به گزارش «entekhabat1400.com»، وی بیان کرد: ثبت نام داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی شهرها از ساعت ۸ صبح روز چهارشنبه تاریخ ۲۰ اسفند آغاز و تا ساعت ۱۸ روز سه شنبه تاریخ ۲۶ اسفند (جمعاً به مدت ۷ روز) ادامه می‌یابد.

ملانوری افزود: ثبت نام داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی روستاها و تیره‌های عشایری از ساعت ۸ صبح روز دوشنبه تاریخ ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ آغاز و تا ساعت ۱۸ روز یکشنبه تاریخ ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ (جمعاً به مدت ۷ روز) ادامه می‌یابد.

وی با بیان اینکه ثبت نام نامزدهای ریاست جمهوری نیز از اردیبهشت سال آینده انجام خواهد شد، تصریح کرد: تمام مسئولان و دست اندرکاران امر انتخابات در سطح استان فرمانداران و بخشداران دیگر افراد که در این زمینه فعالیت می‌کنند باید چارچوب قانون را رعایت کنند و رعایت مُر قانون که از جمله وظایف آنهاست انجام شود.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: همه باید در این راه تلاش کنند همانطور که در ۴۲ سال گذشته تاکنون بیش از ۳۷ انتخابات مهم و سرنوشت ساز را پشت سر گذاشتیم و این دوره هم بتوانیم در این امر سرنوشت ساز و خطیر شرکت فعال داشته باشیم. 

ملانوری‌، انتخابات را یک حماسه بزرگ سیاسی و خلق یک حماسه دانست و گفت: یکی از وظایف نخبگان ورود به انتخابات است و مشارکت آنان می‌تواند موثر و کارساز باشد.

وی با بیان اینکه سلامت، امنیت، رقابت سالم و مشارکت از مهم‌ترین اهداف برگزاری انتخابات است‌، ابراز امیدواری کرد: با مشارکت جدی در یک فضای سیاسی و با نشاط را ایجاد کنیم.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: در جریان انتخابات آنچه در کشور ما با سایر کشورها متفاوت است روحیه انقلابی است که مردم در عرصه انتخابات دارند.

وی یادآور شد: مهم این است نظام جمهوری اسلامی حاکم شده که به رای مردم اهمیت می‌دهد و رهبری در این باره می‌فرمایند رای مردم حق الناس است.

انتهای پیام

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments