جمع‌آوری معتادان متجاهر به کاهش سرقت منجر شده است

ناصر عتباتی در جلسه پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل اظهار کرد: رویکرد ما تقویت اقدامات پیشگیرانه در بروز و وقوع جرایم در همه حوزه‌هاست که براساس سند تحول قوه قضائیه تلاش بر کاهش جرایم در حوزه‌های مختلف است.

وی به بالا بودن آمار سرقت جزئی در استان اشاره کرد و گفت: با جمع‌آوری معتادان متجاهر که عمده سرقت‌های جزئی را در استان انجام می‌دادند، این نوع سرقت در استان کاهش یافته و قطعا در ایام پایانی سال و عید نوروز این فعالیت‌ها به شکل مضاعف در دستور کار نیروی انتظامی و دستگاه قضاست.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل تصریح کرد: در کنار تقویت برنامه‌های پیشگیرانه در کم شدن وقوع جرایم، صیانت از اراضی کشاورزی، مراتع و منابع طبیعی یکی از برنامه‌های جدی دستگاه قضا در استان است تا از سوءاستفاده‌ها و بهره‌برداری‌های نامناسب در این بخش جلوگیری شود.

عتباتی ایام پایانی سال و شرایط ارتقا نظم و انضباط عمومی را در کنار نظارت‌ها و کنترل بر بازار یادآور شد و خاطر نشان کرد: با هدف کاهش دغدغه‌های مردم در خریدهای ایام پایانی سال با همکاری اصناف، سازمان تعزیرات و صمت تلاش خواهیم کرد تا آرامش و امنیت روانی در سطح بازار رقم بخورد.

وی اضافه کرد: برای پیشگیری از خطرات و آسیب‌های چهارشنبه آخر سال نیز از خانواده‌ها انتظار داریم تا مراقب رفتارهای غیرمتعارف فرزندان خود به ویژه در خرید و فروش مواد منفجره و احتراقی باشند تا خطری متوجه آنها نشود.

عتباتی برخورد با جرایم اقتصادی و مفاسد اداری را یادآور شد و بیان کرد: در سند تحول قوه قضائیه بر برخورد جدی با هرگونه فساد اقتصادی و اداری تاکید شده و ما نیز با نگاه پیشگیرانه با هرگونه انحراف در این بخش به جد برخورد می‌کنیم.

رئیس کل دادگستری استان به نزدیکی ایام انتخابات ریاست جمهوری و شوراها نیز اشاره کرد و ادامه داد: ستاد پیشگیری از جرایم انتخابات در دادگستری استان شکل گرفته و دبیرخانه آن فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی اظهار کرد: امیدواریم انتخابات خرداد سال آینده با کمترین حاشیه و بیشترین مشارکت مردم و همچنین پایبندی به قانون برگزار شده و شاهد انتخاب کاندیداهای اصلح در این فرآیند مردم‌سالاری باشیم.

انتهای پیام

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments