«چهل یادداشت» منتشر شد

«خلیل کمربیگی» در گفت و گو با «entekhabat1400.com»، اظهار کرد: مجموعۀ چهل یادداشت، گزیده‌ای از یادداشت های من در بارۀ مسائل و آسیب های اجتماعی، فرهنگی و حوادث و رخدادهای مختلفی است که طی سال های ۱۳۷۸ تا ۱۳۹۸در استان ایلام نوشته شده است.

وی با بیان اینکه این یادداشت‌ها از ۱۳۷۸ تا  ۱۳۹۸ است، تصریح کرد: در انتخاب این یادداشت‌ها، سعی شده مسائل، آسیب‌ها، رخدادها و رویدادهای مربوط به استان است و تلاش شده محتوای یادداشت‌ها، برای همۀ مخاطبان قابل فهم باشد.

کمربیگی در خصوص محتوای این چهل یادداشت گفت: بخشی از یادداشت‌ها به پدیده‌هایی مانند طایفه گرایی، خودکشی، انتخابات و آسیب های آن، ریاکاری و دوزیستی، نشاط و شادی، خشونت، بومی‌گرایی و محلی گرایی، مهاجرت، سرقت، تکدی‌گری، رسانه های بومی، شمال ــ  جنوب، حجاب و عفاف، نوچه پروری، کتابخوانی، ازدواج، حاشیه‌نشینی اشاره دارد و برخی دیگر به مسائل و آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی پرداخته است. چند یادداشت نیز، به تکریم و سیرۀ بزرگان این استان که سال های متمادی به این سرزمین روشنی بخشیده‌اند و هر کدام به نوعی منشاء اخلاق حَسَنَه و رفتار نیکو بوده اند، اختصاص یافته است.

کمربیگی با بیان اینکه ترتیب یادداشت‌ها بر اساس تاریخ انتشار صورت گرفته تا مخاطبان  با سیر تاریخ حوادث و رویدادهای استان  و همچنین، سیر افکار و اندیشۀ نویسنده در طول دو دهه آشنا شوند، گفت: امیدوارم این کتاب بتواند به سهم خود  سیمای بخش مهمی از رخدادها و رویدادهای بیست ساله استان را  پیش روی مخاطبان گذارد.

کتاب چهل یادداشت خلیل کمربیگی، جامعه شناس ایلامی در ۲۴۰ صفحه توسط نشر نیشتمان چاپ شد.

انتهای پیام

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments