انتخابات شورای شهر کرمانشاه تمام الکترونیکی برگزار می‌شود

جلیل بالایی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ثبت نام از داوطلبین انتخابات شوراهای اسلامی در شهرها از 20 اسفند آغاز و تا 26 اسفند ادامه دارد، گفت:  ثبت نام از داوطلبین انتخابات شوراهای اسلامی روستاها نیز از 16 تا 22 فروردین  انجام خواهد شد.

وی گفت: ثبت نام از کاندیداها در این دوره به صورت الکترونیکی است و افراد می توانند خودشان و یا از طریق دفاتر پیشخوان و کافی نت ها ثبت نام انجام دهند و نیازی به مراجعه حضوری به فرمانداری جهت ثبت نام نیست.

وی افزود: پس از مرحله ثبت نام، افرادی که برای حضور در انتخابات شوراها ثبت نام کرده اند در بازه زمانی که به آنها اعلام می شود باید با مراجعه به فرمانداری مدارک خود را تحویل دهند.

بالایی داشتن تابعیت ایران، اعتقاد و التزام به اسلام و ولایت فقیه و داشتن حداقل 25 سال سن را از شروط نامزد شدن برای انتخابات شوراها عنوان کرد و در خصوص مدرک تحصیلی مورد نیاز برای کاندیدا شدن در این انتخابات گفت: در روستاهای تا 200 خانوار، خواندن و نوشتن و در روستاهای با جمعیت بیشتر به مدرک دیپلم و در شهرهای تا 20 هزار نفر جمعیت به مدرک فوق دیپلم و شهرهای با جمعیت بیشتر به مدرک تحصیلی لیسانس نیاز است.

دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه با بیان اینکه انتخابات شوراها در 35 شهر استان و همچنین تمام روستاهایی که طبق سرشماری سال 1395 دارای 20 خانوار یا 100 نفر جمعیت بودند برگزار می شود، گفت: برآوردها نشان می‌دهد در صورت برگزاری انتخابات در تمام این شهرها و روستاها، 8865 نفر شامل 5330 عضو اصلی و 3535 عضو علی‌البدل عضو شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای استان شوند، البته ممکن است در برخی روستاها به دلیل کاندیدا نداشتن افراد، این انتخابات برگزار نشود.

به گفته بالایی در انتخابات دوره ششم شوراهای اسلامی بر اساس جمعیت شهرها، در یک شهر استان یازده عضو اصلی، در سه شهر هفت عضو و در 31 شهر پنج عضو اصلی و در 17 روستای استان پنج عضو اصلی و در 1386 روستا نیز سه عضو اصلی خواهیم داشت.

بالایی در ادامه با بیان اینکه در این دوره انتخابات شوراهای شهر در هشت شهر کشور به صورت تمام الکترونیکی برگزار می شود که کرمانشاه هم یکی از این شهرهاست، گفت: در این شهرها علاوه بر الکترونیکی بودن مراحل ثبت نام و…، کار اخذ رای و شمارش آرا و تجمیع آرا نیز به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود که هم به سرعت و هم دقت کار کمک بسیاری خواهد کرد.

به گزارش «entekhabat1400.com»، بالایی در نشست همفکری با برخی رسانه‌های استان پیرامون انتخابات نیز با تاکید بر تلاش برای افزایش مشارکت مردم در انتخابات، گفت: رسانه ها در این زمینه می توانند نقش مهمی ایفا کنند.

سخنگوی ستاد انتخابات استان کرمانشاه قانونمداری، بی طرفی و امانت داری را از موضوعات مورد توجه در ستاد انتخابات استان دانست و گفت: برای رسیدن به این اهداف برنامه هایی تدوین شده است.

وی همچنین از تدوین طرحی به منظور افزایش مشارکت مردم در انتخابات شوراها و تشویق افرادی که می توانند به توسعه کرمانشاه کمک کنند جهت ورود به عرصه انتخابات خبر داد.

در این نشست جمعی از اصحاب رسانه به بیان دغدغه ها و پیشنهادات خود برای افزایش مشارکت مردم در انتخابات پرداختند.

انتهای پیام

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments