ایجاد ایست و بازرسی فراغه مهمترین مطالبه مردم ابرکوه

«محمدحسین امامی» سرپرست فرمانداری ابرکوه روز گذشته در مراسم تکریم و معارفه فرماندهان انتظامی شهرستان ابرکوه، اظهار کرد: راه‌های مواصلاتی ابرکوه یکی از محورهای مهم کشور است که در حال حاضر ورودی آن از سمت استان فارس در کنترل شهرستان نیست و در این زمینه یکی از مهم‌ترین مطالبات شهرستان، ایجاد و راه‌اندازی ایستگاه ایست و بازرسی فراغه است.

وی با تأکید بر این که ایجاد ایستگاه مذکور دارای مصوبه شورای امنیت کشور هست، خاطرنشان کرد: ابرکوه در جوار استانی است که در بحث جرائم به خصوص جرم سرقت، آسیب‌پذیر بوده و این ایستگاه می‌تواند نقش مهمی در امنیت شهرستان و استان یزد ایفا کند.

امامی تأکید کرد: اگر این گلوگاه استان نیز تحت کنترل قرار گیرد، قطعاً در حوزه سرقت‌ها و جرائم امنیتی به خصوص قاچاق سلاح نقش مؤثری در کاهش چشمگیر جرائم را خواهیم داشت.

فرماندار همچنین بر کمبود نیروی انسانی در حوزه نیروی انتظامی تأکید کرد و گفت: ابرکوه جزو شهرستان‌هایی است که از لحاظ کمیت نفرات، ضعیف‌ترین کادر انتظامی را داشته و نیروهای فعلی فشار و سختی زیادی را در جهت برقراری نظم و امنیت متحمل می‌شوند. ضمن این که در آستانه برگزاری انتخابات نیاز است که نسبت به تعداد نیرو و تجهیزات این مجموعه تجدیدنظر شود.

حجت‌الاسلام «سید ابراهیم حسینی» امام‌ جمعه ابرکوه نیز با تأکید بر ضروری بودن مطالبه فوق، ابراز کرد: مهم‌ترین نکته‌ای که بیش از ۱۰ سال است مرتب تکرار می‌شود، مصوبه قطعی استان بوده و اگر عملاً جدی گرفته می‌شد، تاکنون شاهد اجرایی شدن آن بودیم.

وی یادآور شد: در حال حاضر مجرمین، هر محموله‌ای که بخواهند به راحتی وارد استان می‌کنند و هیچ مانعی مقابل آنان نیست زیرا در شهرستان نسبت به خروجی کنترل وجود داشته ولی نسبت به ورودی هیچ‌گونه کنترلی نیست.

در این مراسم که با حضور سردار «عباسعلی بهدانی فر» فرمانده نیروی انتظامی استان یزد برگزار شد، از تلاش‌های سرهنگ «سعید زینلی» فرمانده سابق نیروی انتظامی شهرستان ابرکوه تقدیر و سرهنگ «محمد حسن حسینی» به عنوان فرمانده جدید این مجموعه معرفی شد.

انتهای پیام

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments