همایش “سیمای امام رضا(ع) در ادبیات روایی” در کرمانشاه پایان یافت

جلیل بالایی مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری کرمانشاه در آیین اختتامیه این همایش با اشاره به لزوم حرکت به سمت توسعه گفت: اگر جامعه‌ای توسعه نیافته است، مسئولان و مردمان آن جامعه توسعه نیافته هستند.

وی افزود: برای حرکت به سمت توسعه ابتدا باید مردم توسعه طلب و توسعه خواه داشته باشیم و تربیت چنین نسلی برعهده نهادهای فرهنگی است و با کارهای فرهنگی امکانپذیر است.

بالایی همچنین به سیره میانه رو و متعادل امام رضا(ع) در جنبه های مختلف زندگی اشاره کرد وافزود: ترویج سیره زندگی این امام بزرگوار باید به روش های امروزی در دستور کار قرار گیرد و نسل جدید باید با منش و روش و سیره زندگی این بزرگواران آشنا شوند و این وظیفه خطیر برعهده نهادهای فرهنگی است.

مظفر تیموری معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه  نیز در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران با اشاره به اعلام فراخوان این همایش در اردیبهشت ماه امسال، گفت: اوایل امسال مراسم رونمایی از پوستر همایش با حضور مسئولان برگزار و فراخوان آن نیز به دانشگاه ها، ادارات و وتمامی نهادهای فرهنگی کشور ارسال شد.

وی افزود: در طول این مدت 33 مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شد که با داوری صورت گرفته در نهایت هشت مقاله به عنوان آثار برگزیده این دوره همایش انتخاب شدند.

تیموری خاطرنشان کرد: هر استان بصورت اختصاصی به موضوعی خاص در رابطه با سیره امام رضا(ع) می پردازد و کرمانشاه نیز چندین سال است که این همایش را در حوزه ادبیات برگزار می کند.

در پایان این مراسم هشت مقاله برگزیده این دوره همایش معرفی و از فرحناز حیدری نسب به خاطر اثر “خوانش قصه های رضوی مرتضی دانشمند بر پایه نظریه لیپمن (مجموعه قصه های مهمان امام رضا (ع) و آفتاب خراسان))، پریوش زنگنه به خاطر اثر “تحلیل معناشناختی رمزگان نمادین داستان راز آن بوی شگفت”، پریسا احمدی به خاطر اثر “نقد روایت شناختی رمان دخیل عشق بر پایه عنصر زمان و زمانمندی”، عطا الماسی به خاطر اثر “بازتاب کرامات رضوی در عناصر داستان رمان دخیل عشق”، احمدی عباسی دره بیدی، امیرحسین جعفری و نگار کاظمی اسفه به خاطر اثر “ارائه الگویی از شخصیت قهرمانانه امام رضا (ع) در کتاب میهمان طوس”، احمد خلیلی به خاطر اثر “بررسی نشانه شناسی گشتالت ناتمام جدایی در داستان های مربوط به امام رضا (ع)”، سیدمحبوبه کشفی و زهرا قاسم نژاد به خاطر اثر “واکاوی بینامتنیت ضمنی اخلاق رضوی در داستان «دخیل عشق» بر پایه رویکرد ژنت” ابراهیم ظاهری به خاطر اثر “نقش های کنش پذیری و مضمونی امام رضا (ع) در داستان های برگزیده جشنواره کودک و نوجوان رضوی (1385-1392)” و میثم خلیلی و احمد زارع زردینی  به خاطر اثر “تحلیل ساختار هنری روایت خلقت حضرت آدم (ع) در بیانات رضوی (ع)” تجلیل شد.

انتهای پیام

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments