اخلاق مطلوب گم شده امروز جامعه است

عنایت‌الله رحیمی پنج‌شنبه ۱۴ اسفند در آیین گرامیداشت روز ملی درختکاری و کلنگ‌زنی باغ موزه هنر در شیراز بیان کرد: اگر به کارنامه چند ساله اقدامات عمرانی، توسعه‌ای و اقتصادی در فارس نگریسته شود، مشاهده خواهیم کرد که تحولی بزرگ و پیشرو در استان شکل گرفته است.

او با طرح سئوالی مبنی بر اینکه چرا عده‌ای تمایل ندارند مردم در جریان  که موفقیت‌های دولت و نظام قرار بگیرند؟ گفت: چرا برخی نمی‌خواهند بیان شود تا سال ٩٢ کمتر از ٢٠ شرکت دانش بنیان در فارس داشتیم اما امروز به بیش از ٢٠٠ شرکت رسیده است؟ در حالی‌که اینها توفیقات فرزندان خدوم مردم در دولت و عملکرد جمهوری اسلامی ایران است.

استاندار فارس افزود: از دیرباز تا کنون از شیراز به عنوان شهر فرهنگ و ادب و اخلاق یاد شده و لذا در شرایط فعلی هم می‌طلبد که اخلاق و انصاف را در گفتار و کردار رعایت کنیم.

رحیمی با اشاره به برگزاری انتخابات شوراهای شهر و روستا در آینده‌ای نزدیک، گفت: انتخابات یکی از برگ‌های زرینی است که در طول عمر انقلاب اسلامی رقم خورده است اما وقتی به این ایام که نزدیک می‌شویم بی اخلاقی‌هایی انجام می‌شود و می‌بینیم که در یک مراسم رسمی، نام یکی از بزرگان فرهنگور برده می‌شود و شخصی برای اینکه خود را بزرگ کند فعالیت‌های این فرهنگور را بی ارزش جلوه می‌هد در حالی که باید از بزرگان به بزرگی یاد کرد.

او با بیان اینکه ترویج این تفکر خیانت به مردم فرهنگ دوست و ادیب و شهید پرور شیراز است، گفت: چرا جایگاه فرهنگی فارس و شیراز را با این ادبیات نامعقول خدشه دار می‌کنیم؟

استاندار فارس در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: توسعه یافتگی منابع طبیعی می‌تواند یکی از اهداف اصلی توسعه پایدار را در کشور محقق کند.

رحیمی با بیان اینکه منابع طبیعی میراث گرانبهایی است که از گذشته به ما ارث رسیده و ما باید آن را به آیندگان تحویل دهیم، افرود: علاوه بر حفظ، توسعه و گسترش منابع طبیعی هم از اهمیت بالایی برخوردار است.

او همچنین از نهال کاری و جنگل کاری در بیش از ١١ هزار هکتار اراضی منابع طبیعی طی سال ٩٩ در استان خبر داد و گفت: بیش از ٩ هزار هکتار از ارتفاعات مشرف بر شهر شیراز به شهرداری این کلانشهر واگذار شده است در این راستا پیشنهاد می‌شود که هر شهروند اجازه کاشت یک تا ١٠ درخت با حفظ مالکیت منابع طبیعی و شهرداری داده شود.

رحیمی در بخش دیگری از سخنان خود از شهرداری شیراز برای احداث باغ باغ موزه هنر قدردانی و اضافه کرد: شهر موجود زنده و در واقع یک سیستم محسوب می‌شود، یک سیستم هم متشکل از زیر سیستم‌های مختلفی است که با ید با هم هماهنگ عمل کنند و در صورتی که یکی بیش از دیگری رشد کند سیستم را با اختلال مواجه خواهد کرد.

استاندار فارس ادامه داد: اگر در کنار پرداختن به سیستم پل و ساختمان، حمل و نقل، فرهنگ ، ساختار کالبدی و برنامه‌ای فرهنگ یا سیستم فضای سبز به سیستم‌های دیگر توجه نشود، شهر دچار مشکل می‌شود.

رحیمی با بیان اینکه اگر تنها پروژه‌های خشن بتنی در شهر ترویج یابند قطعا شهروندان از نظر آرامش روحی و ذهنی دچار مشکل خواهند شد، عنوان کرد: اگر در کنار ایجاد تقاطع، خیابان‌ها و مهندسی ترافیک اقداماتی در قالب توسعه فضای سبز و ایجاد موزه حرکت کنیم، می‌توانیم بگوییم زیر سیستم‌های شهری ما هماهنگ عمل می‌کنند.

به گزارش «entekhabat1400.com» در این مراسم، علاوه بر آغاز عملیات اجرایی باغ موزه هنر، شرکت کنندگان در بزرگداشت روز درختکاری، نهال‌هایی را در محل کاشتند.

انتهای پیام

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments