در انتخاب ناظرین حساس هستیم

حجت‌الاسلام “توکلی” عصر امروز ۱۴ اسفندماه در جلسه ستاد انتخابات استان کرمان گفت: شکوه و عظمت انتخابات را مردم رقم می‌زنند و ما مجریان و ناظرین فقط بستر حضور پررنگ مردم را فراهم می‌کنیم.

وی ادامه داد: اگر ناظر و مجری با حسن ظن به یکدیگر هر کدام کارهای خود را انجام دهند قطعا سلامت انتخابات تضمین شده است اما با توجه به ساختاری که در کشور ما است اگر پای یکی از آنها بلغزد در سرنوشت انتخابات تاثیری نخواهد داشت.

رییس هیات نظارت بر انتخابات ریاست جمهورری در استان کرمان با تاکید برآنکه در انتخاب ناظرین حساس هستیم، اظهار کرد: اگر ناظری خطایی انجام دهد حتی در روز انتخابات هم باشد وی را عزل می‌کنیم.

وی با بیان این مطلب که مشکلی که در شهرستان قابل حل است، نگذارید به مرکز استان کشیده شود افزود: فرمانداران این همکاری را داشته باشند اگر ناظرین تخلفی کرد با مستندات به ما اعلام کنند و ناظرینی که در گذشته عزل شده‌اند دیگر نباید از به کارگیری آنها در انتخابات پیش رو استفاده کنید.

حجت‌الاسلام توکلی با تاکید براینکه ناظرین باید حتما بی‌طرف باشند، تصریح کرد: واقعا مجریان نیاز به پالایش دارند و برخی‌ها ۲۰ تا ۳۰ سال مجری هستند و سعی کنیم در این دوره مجریان و ناظران بالای ۶۵ سال به کار نگیریم و بیشتر از نیروهای جوان استفاده کنیم.

به گزارش «entekhabat1400.com»، “حمید شمس‌الدینی”مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان نیز گفت: در انتخابات گذشته حدود ۷ هزار و ۵۰۰ نفر نیرو برای حفاظت از صندوق‌های رای داشتیم و در مجموع ۱۲ هزار نفر نیرو در انتخابات گذشته به کار گرفتیم.

وی با بیان اینکه در انتخابات پیش رو حدود ۳ هزار شعب اخذ در سراسر استان داریم اظهار کرد: حدود ۱۰ هزار نیرو برای حفاظت شعب اخذ رای و با احتساب سایرین حدود ۱۵ هزار نیرو برای اخذ رای نیاز داریم.

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان بیان کرد: فرمانداران نگرانی از لحاظ تامین نیرو نداشته باشند زیرا ما از ظرفیت نیروهای بسیج و ارتش استفاده می‌کنیم اما مسئول تامین امنیت و نظم انتخابات بر عهده نیروی انتظامی است.

وی خاطرنشان کرد: فرمانداران نقاط آسیب پذیر را شناسایی و جاهایی که باید امنیت بیشتری داشته باشیم احصاء کنند.

انتهای پیام

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments