انجام تمهیدات لازم برای اطمینان‌بخشی از سلامت انتخابات

ارسلان زارع امروز در جلسه ستاد انتخابات استان گیلان به شکل‌گیری نظام جمهوری اسلامی بر پایه اراده و خواست عمومی مردم ایران اشاره و اظهار کرد: تلفیق و ترکیب جمهوریت و اسلامیت موجب شده که استمرار این نظام نیز همواره با تاکید بر حاکمیت اراده مردم و بر مبنای اسلام یعنی مردم سالاری دینی باشد.

وی با اشاره به آیه شریفه ۱۱ سوره مبارکه رعد مبنی براینکه خداوند سرنوشت قومی را تغییر نمی‏‌دهد مگر آنکه خودشان بخواهند، افزود: در انتخابات گوناگون طی ۴۲ سال پس از پیروزی انقلاب اگرچه کشور به لحاظ اقتصادی، سیاسی و اجتماعی تحت تحریم‌های مختلف بوده اما مردم ایران اسلامی به انقلاب و آرمان‌های خود پایبند بوده و هستند.

نماینده عالی دولت در گیلان به اثرگذاری عوامل مختلف در ایجاد انگیزه و علاقمندی مردم برای مشارکت در انتخابات اشاره کرد و گفت: اطمینان از سلامت انتخابات، یکی از این عوامل موثر محسوب می‌شود که بر مبنای قانون تمهیدات لازم توسط وزارت کشور و در استان نیز اتخاذ شده است.

وی برگزاری انتخاباتی باشکوه بر مدار قانون را مبنای دولت و وزارت کشور عنوان و اضافه کرد: شعار راهبردی امام راحل مبنی بر اینکه میزان رای ملت است و نیز فرمایش رهبر معظم انقلاب در خصوص اینکه رای مردم حق‌الناس است، مسیر را برای دست اندرکاران امر برگزاری انتخابات در حوزه اجرا و نظارت، مشخص کرده است.

استاندار گیلان ادامه داد: رئیس جمهور نیز بر اجرای عدالت و رعایت کامل قانون در این خصوص همواره تاکید داشته و نگاه دولت تدبیر و امید هم بر همین مبنا است.

وی به تلاش معاندان انقلاب با بهانه‌های مختلف در سیاه نمایی علیه نظام و دولت جمهوری اسلامی طی بیش از چهار دهه گذشته اشاره کرد و افزود: برگزاری انتخاباتی باشکوه، قانونمند، امن و سالم با مشارکت حداکثری، شایسته شان مردم و نظام جمهوری اسلامی و عاملی مهم در پیشگیری از موفقیت جنگ رسانه‌ای آنان است.

وی با یادآوری برگزاری سه انتخابات ریاست جمهوری، میان دوره ای مجلس شورای اسلامی و شوراهای اسلامی شهر و روستا در گیلان گفت: از اعضای ستاد انتخابات، فرمانداران و همه عوامل اجرایی برگزاری انتخابات انتظار دارم تا حقوق انتخاب شوندگان و انتخاب کنندگان را با رعایت کامل قانون، حفظ کنند.

زارع بر لزوم استفاده از همه ظرفیت‌ها در بسترسازی مشارکت حداکثری تاکید و تصریح کرد: استفاده از ظرفیت گروه‌های مختلف، احزاب سیاسی، گروه‌های مرجع، متنفذین دینی، علمی و فرهنگی و اصحاب رسانه در تقویت انگیزش مردم برای خلق مشارکت حداکثری، اثرگذار است.

وی ادامه داد: در این مسیر از همکاری‌های قانونی تمامی دستگاه‌های اجرایی، تشکیلات دولتی، نهادهای انقلابی و سازمان‌های عمومی در تقویت ابزارها و زیرساخت‌های لازم امر برگزاری انتخابات به شایستگی استفاده شود.

در ادامه محمود قاسم‌نژاد، رئیس ستاد انتخابات استان نیز به تمهید مقدمات برگزاری سه انتخابات در گیلان اشاره و با بیان اینکه از بیستم اسفندماه جاری فرآیند ثبت‌نام از داوطلبان شرکت در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا آغاز می‌شود، گفت: برای انجام فرآیند ثبت‌نام بستر استفاده از اپلیکیشن موبایلی، نسخه دسکتاپ رایانه‌ای و مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت فراهم شده است.

دبیر ستاد انتخابات استان نیز از برگزاری نشست‌های مختلف با فرمانداران، معاونان فرمانداری‌ها و بخشداران و همچنین هماهنگی با هیات‌های نظارت بر انتخابات به صورت حضوری و یا ارتباط تصویری خبر داد.

انتهای پیام

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments