آمادگی ۱۰ هزار ناظر برای نظارت بر انتخابات در گیلان

حجت الاسلام والمسلمین مجتبی اشجری، امروز در دیدار اعضای هیئت نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری و مجلس با نماینده ولی فقیه در گیلان؛ حضور حداکثری در انتخابات متعدد در طول انقلاب اسلامی را نشان از اعتماد مردم به نظام مقدس اسلامی عنوان کرد و افزود: شاکله انقلاب اسلامی مردمی بودن است و تمام مسئولان به طور مستقیم یا غیر مستقیم توسط مردم انتخاب می شوند.

وی با بیان اینکه حضور حداکثری مردم در انتخابات های متعدد مهر تاییدی بر قبول نظام مقدس اسلامی است، تصریح کرد: این امر موجب وحدت، همدلی و همچنین انسجام بیشتر و خنثی شدن توطئه های نظام مقدس اسلامی می شود.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری گیلان یادآور شد: علیرغم اینکه مردم این روزها به واسطه نابسامانی های اقتصادی، گرانی و برخی از مشکلاتی که موجب شده در آنها رنجش خاطر ایجاد شود گله مند هستند اما به عهدی که با امام(ره)، مقام معظم رهبری و شهدای انقلاب بستند، پایبندند.

اشجری اضافه کرد: مردم با انتخاب اصلح در خرداد سال ۱۴۰۰ حماسه دیگری خواهند آفرید و برگ زرین دیگری در تاریخ انقلاب اسلامی ثبت خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه دو اصل برگزاری انتخابات سالم همراه با حضور حداکثری مردم محور تلاش دست اندرکاران برگزاری انتخابات است، بیان کرد: این دو اصل شامل آنها که مجری و ناظر انتخابات هستند نیز می شود.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری گیلان، قانون را ملاک عمل برای همه دست اندرکاران انتخابات اعم از ناظران و مجریان عنوان کرد و یادآور شد: ناظران و مجریان انتخابات بدون هر گونه اعمال سلایق موظفند که پایبند به قانون باشند و براساس قانون وظایف خود را به درستی انجام دهند.

حجت الاسلام اشجری با بیان اینکه شبکه نظارت ۱۵ هزار ناظر آماده به کار دارد، اظهار کرد: برای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و همچنین میان دوره ای مجلس شورای اسلامی تعداد ۱۰ هزار ناظر با آمادگی کامل و آموزش های لازم، امر نظارت در انتخابات ۲۸ خرداد را در استان گیلان به عهده خواهند گرفت.

وی ادامه داد: احکام همه هیئت های نظارت شهرستان  ها صادر شده و اعضا تعیین شدند و تا پایان هفته جاری احکام هیئت  های نظارت بخش ها نیز صادر می شود.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری گیلان با اشاره به اینکه در شهرستان آستانه اشرفیه انتخابات میان دوره ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی همزمان با انتخابات ریاست جمهوری برگزار می شود، خاطرنشان کرد: در شهرستان آستانه اشرفیه همزمان سه انتخابات ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی و شوراهای شهر و روستا برگزار می شود.

حجت الاسلام اشجری اضافه کرد: تلاش ما این است بتوانیم اعتمادی که مردم به شورای محترم نگهبان به عنوان ناظران امین دارند، این نگاه معتقدانه را همچنان نگه داریم و از آرای مردم مراقبت کنیم زیرا به طور قطع همان گونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند؛ آرای مردم حق الناس است و همه ما موظف هستیم در پاسداری از حق الناس بکوشیم.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری گیلان تصریح کرد: با توجه به همدلی و همراهی که با دستگاه های اجرایی و مجریان انتخابات وجود دارد، می توانیم با رعایت موازین اخلاقی و قانونی یک انتخابات بسیار با شکوه و همراه با حضور حداکثری مردم داشته باشیم ضمن اینکه با شاخص هایی که مقام معظم رهبری تشریح می کنند مردم بتوانند اصلح را انتخاب کرده و حماسه دیگری را در تاریخ انقلاب اسلامی ثبت کنند.

وی به برگزاری انتخابات شوراهای شهر و روستا همزمان با انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرد و یادآور شد: نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا به عهده نمایندگان مجلس شورای اسلامی است و شورای نگهبان در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا هیچ نقشی ندارد.

انتهای پیام

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments