دورکاری ادارات به صورت سلیقه ای اعمال می شود/ از اصناف رضایت داریم

دکتر”محمدصادق بصری” پیش از ظهر امروز ۱۷ اسفندماه در جلسه شورای اداری استان کرمان اظهار کرد: از فردا روند انتخابات ۱۴۰۰ در کشور آغاز می شود و مهم ترین اصل مشارکت مردم است و باید تلاش کنیم مشارکت مردم بالا برود.

وی افزود: در استان کرمان در انتخابات های گذشته حضور مردم نسبت به متوسط کشور خوب بوده و در انتخابات اسفندماه سال گذشته نیز مشارکت مردم استان بالاتر از میانگین کشور بوده است.

بصیری تصریح کرد: یکی از مهم ترین عوامل دخیل در انتخابات ۱۴۰۰ کرونا است که از دو جهت می تواند روی مشارکت مردم اثر بگذارد که نخستین مورد معیشت مردم است و کرونا تهدیدی برای معیشت مردم است و موجب نارضایتی می شود.

وی بیان کرد: مسئله دیگر تجمع مردم برای حضور در انتخابات و فعالیت هیئت های اجرایی و نظارت و حجم انتخابات شوراها است که اگر مدیریت کرونا به خوبی صورت نگیرد، روی مشارکت مردم تاثیر می گذارد.

رییس ستاد انتخابات استان کرمان اظهار کرد: در راستای برگزاری خوب انتخابات، اگر قانون را در کنار بخشنامه ها و دستورالعمل های مقام معظم رهبری بگذاریم، تکلیف همه در انتخابات روشن است و وظایف مجریان انتخابات نیز در قانون مشخص است.

وی افزود: با توجه به اینکه باید در این دوره از انتخابات بسیاری از کارها به صورت الکترونیکی انجام شود، باید فیبر نوری در تمام استان وجود داشته باشد و حضور و همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات لازم است.

بصیری تصریح کرد: برای انتخابات شوراها نظارت از طریق مجلس اعمال می شود و در انتخابات ریاست جمهوری از طریق شورای نگهبان، نظارت اعمال می شود.

معاون استاندار کرمان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به عملکرد ستاد مدیریت کرونا گفت: ۵۹۱ مصوبه تاکنون در ستاد کرونای استان کرمان داشته ایم که ۵۲۷ مصوبه استانی و مابقی مصوبات ستاد ملی بوده است و باید دستگاه های اجرایی گزارش عملکرد در قبال مصوبات ستاد را به ما اعلام کنند.

وی افزود: یکی از مهم ترین نکاتی که کمرنگ شده، رصد ارباب رجوع بابت ابتلاء به کرونا است و درخواست داریم از طریق نرم افزار ماسک این کار انجام شود.

بصیری تصریح کرد: دورکاری ها به صورت سلیقه ای در ادارات انجام می شود در حالی که در قانون تکلیف این موضوع مشخص است.

وی بیان کرد: سفرهای غیرضروری و ماموریت هایی که مهم تلقی نمیشود باید از دستور کار مدیران خارج شود و باید مدیران دستگاه های اجرایی به مکاتبات ستاد استانی پاسخ بدهند.

معاون استاندار کرمان در پایان گفت: رضایت بسیار خوبی از اصناف داریم و استان کرمان امتیاز خوبی در همکاری اصناف با ستاد کرونا گرفته است و اصناف و مردم به خوبی وظیفه خود عمل کرده اند.

انتهای پیام

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments