صدور احکام قاطع و بازدارنده در خصوص برهم زنندگان امنیت در شهر چرام

“سید عیسی حسنی” در دیدار با امام جمعه شهرستان چرام افزود: اقناع مردم از طریق رسانه های و فضای مجازی، مبنی بر رسیدگی قاطع و به موقع و برخورد با شرکت کنندگان در نزاع دسته جمعی و برهم زنندگان امنیت شهرستان لازم و ضروری است.
وی در نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم شهرستان چرام با اشاره به لزوم امنیت پایدار در شهرستان تصریح کرد: باید گشت های نیروهای انتظامی و بسیج به صورتی باشد که مجرمین نتوانند بی محابا در شهر جولان دهند.
معاون قضایی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد ترسیم پروتکل امنیتی برای شهرستان را ضروری عنوان کرد و ادامه داد: با توجه به انتخابات پیش رو باید تدابیر لازم برای برخورد با برهم زنندگان امنیت و آرامش اندیشیده شود.
حسنی با اشاره به ضمانت برخی ریش سفیدان از متهمین و مجرمین در گذشته و اقدام دوباره این مجرمین علیه امنیت و آرامش شهروندان خاطرنشان کرد: مصلحین و ریش سفیدان تا زمانی معتمد و مورد احترام هستند که در راستای ایجاد آرامش و امنیت شهر و اجرای قانون تلاش کنند نه اینکه خود عامل تشنج در شهرستان باشند.
وی در پاسخ به درخواست برخی حاضرین در جلسه مبنی بر رسیدگی سریع به پرونده ها، گفت: رسیدگی قضایی تابع آیین دادرسی خاص است که عدم رعایت این قانون، باعث نقض احکام صادره در مرجع بالاتر است.
معاون قضایی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد با اظهار این که یکی از عوامل اطاله دادرسی را عدم دستگیری متهمین می باشد، افزود: در یکی از پرونده های نزاع دسته جمعی در این شهرستان، که متهمین زیادی هم داشته، واخواهی متهمین از رأی صادره غیابی باعث اطاله دادرسی شده است، که به همین زودی موعد واخواهی تمام شده و مردم مطمئن باشند احکام قاطع و مستدلی صادر خواهد شد.
حسنی تشکیل قرار گاه مبارزه با هنجارشکنان و اراذل و اوباش در شهرستان را ضروری عنوان و تصریح کرد: نیروهای امنیتی و انتظامی باید امنیت و آرامش لازم را در شهر تامین کنند.
وی اظهار کرد: نصب دوربین مدار بسته و ایجاد کانکس نیروی انتظامی در مرکز شهر را، در کمیته امنیتی استان پیگیری خواهم کرد.
امام جمعه شهرستان چرام نیز اظهار کرد: برخورد قاطع و قضایی و صدور احکام سنگین و تأثیر گذار یکی مهمترین عوامل بازدارنده در ایجاد امنیت در شهرستان چرام است.
“یوسف احمدی پور” رئیس دادگستری شهرستان چرام نیز در این نشست عنوان کرد: لزوم پیشگیری از وقوع جرم، ارائه راهکارهای پیشگیرانه وضعی، فرهنگی و اجتماعی است.
وی افزود: پیگیری وضعی یعنی حضور به موقع و محسوس و نامحسوس نیروی انتظامی در شهر است و باید فرصت های وقوع جرم از مجرمین گرفته شود.
رئیس دادگستری شهرستان چرام در پایان بیان کرد: علاوه بر پیشگیری های قضایی و صدور احکام بازدارنده، باید پیشگیری های امنیتی و انتظامی افزایش یابد.
به گزارش «entekhabat1400.com» به نقل از روابط عمومی و ارتباطات دادگستری کل استان کهگیلویه و بویراحمد و خبرنگار خبرگزاری میزان در استان، حسب دستور رئیس کل دادگستری استان، معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری جهت پیگیری مشکلات و مسائل پیش آماده در شهرستان چرام با مسئولان امنیتی و انتظامی این شهرستان دیدار و سپس جلسه فوق العاده پیشگیری از وقوع جرم این شهرستان به ریاست وی برگزار شد.

انتهای پیام

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments