آغاز ثبت نام داوطلبان “شورای شهر” در کرمانشاه/ برگزاری انتخابات در 35 شهر استان

ثبت‌نام داوطلبان شوراهای شهر به مدت یک هفته از 20 تا 26 اسفند ماه ادامه خواهد داشت و در این دوره به دلیل شیوع بیماری کرونا و لزوم کاهش ازدحام در مراکز ثبت‌نام(فرمانداری‌ها) بسترهای لازم برای ثبت‌نام الکترونیکی و مجازی داوطلبان فراهم شده است.

تابعیت ایران، اعتقاد و التزام به اسلام و ولایت فقیه و داشتن حداقل 25 سال سن از شروط نامزد شدن برای این دوره انتخابات شوراها است و در خصوص مدرک تحصیلی هم در شهرهای تا 20 هزار نفر جمعیت داشتن مدرک فوق دیپلم و شهرهای با جمعیت بیشتر داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی برای داوطلبان الزامی است، هرچند که بر اساس قانون داوطلبانی که یک دوره کامل سابقه حضور در شورای شهر را داشته باشند شرط مدرک تحصیلی برای آنها برداشته می شود.

به گزارش «entekhabat1400.com»، آنطور که جلیل بالایی دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه می‌گوید: این دوره انتخابات شوراها در 35 شهر استان برگزار می‌شود.

به گفته بالایی در انتخابات دوره ششم شوراهای اسلامی بر اساس جمعیت شهرها، در یک شهر استان یازده عضو اصلی، در سه شهر هفت عضو و در 31 شهر استان نیز پنج نفر عضو اصلی شوراهای شهر خواهند شد.

بالایی این را هم گفت که انتخابات این دوره شوراها در شهر کرمانشاه به همراه هفت شهر دیگر کشور بصورت کاملا الکترونیکی برگزار می‌شود و همه فرآیندها از جمله رای دادن و شمار و تجمیع آرا هم بصورت الکترونیکی خواهد بود که هم سرعت و هم دقت کار را بالا می برد.

همچنین طبق اعلام ستاد انتخابات کشور برای ثبت نام‌مجاز از داوطلبان در این دوره سه شیوه مجازی در نظر گرفته شده که داوطلبان با یکی از این سه روش می توانند ثبت نام خود را بصورت کاملا مجازی انجام دهند.

در روش اول داوطلبان می توانند یک اپلیکشن را از سایت وزارت کشور یا پرتال استانداری دانلود کرده و برروی گوشی خود نصب کنند و مراحل ثبت را در گوشی همراه خود انجام دهند.

در روش دوم نیز داوطلبان می توانند یک نرم افزار را از سایت وزارت کشور یا پرتال استانداری بر روی رایانه خود نصب کرده و پس از نصب آن بر روی سیستم میتوانند مراحل ثبت نام را انجام دهند.

در روش سوم هم برای داوطلبانی که به گوشی هوشمند یا رایانه شخصی دسترسی ندارند این امکان فراهم شده که تا با مراجعه به کافی نت ها و یا دفاتر پیشخوان کار ثبت نام خود را بصورت مجازی انجام دهند.

با وجود این سه روش داوطلبانی هم که به محل فرمانداری‌ها بصورت حضوری مراجعه کنند کارثبت نام آنها انجام می شود، اما در این روش بالاجبار باید مدت طولانی در محل ثبت نام حضور داشته باشند که این امر خطر شیوع بیماری کرونا را افزایش می دهد، بنابراین توصیه مسئولان برگزاری انتخابات بر این است که داوطلبان حتما از روش های مجازی ثبت نام استفاده کنند.

بر اساس اطلاعیه ستاد انتخابات کشور با هماهنگی صورت گرفته با هیات مرکزی نظارت، در این دوره انتخابات، افراد هنگام ثبت نام مجازی، مدارک خود را در سامانه بارگذاری کرده و حتی نیازی به مراجعه به فرمانداری ها جهت ارائه اصل مدارک ندارند و کار ثبت نام آنها کاملا مجازی خواهد بود و تنها در صورتی که تشکیک در مدارک ارسالی صورت گیرد، با داوطلب تماس گرفته شده و خواهان ارائه اصل مدارک خواهند شد.

داوطلبان در این دوره انتخابات در هنگام ثبت نام باید تصویر تمام صفحات شناسنامه، تصویر کارت ملی، تصویر کارت پایان خدمت یا معافیت دائم، یک قطعه عکس سه درچهار، تصویر مدرک تحصیلی و تصویر گواهی پذیرش استعفا برای داوطلبانی که مسئولیت دولتی داشته اند را در سامانه بارگذاری کنند.

در کنار اینها بارگذاری تصویر گواهی عدم سوء پیشینه هم برای داوطلبان الزامی است و تاریخ این گواهی باید کمتر از سه ماه باشد.

 ۲۸ خرداد ماه امسال سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا بصورت همزمان برگزار می‌شود.

انتهای پیام

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments