تاکید بر ثبت‌نام غیرحضوری در انتخابات شوراها

بهروز ندایی در آخرین جلسه هماهنگی آغاز ثبت‌نام داوطلبان شوراهای شهر در اردبیل اظهار کرد: از ساعت هشت صبح 20 اسفندماه ثبت‌نام داوطلبان شوراهای شهر در استان اردبیل همزمان با سراسر کشور آغاز می‌شود و این روند تا ساعت 18 روز سه‌شنبه 26 اسفندماه ادامه خواهد داشت.

وی تصریح کرد: داوطلبان یک هفته فرصت ثبت‌نام دارند تا با داشتن مدارک درخواستی مراحل ثبت‌نام خود را به چهار طریق اعلام شده انجام دهند.

رئیس ستاد انتخابات استان اردبیل اولین روش ثبت‌نام را مراجعه به اپلیکیشن موبایلی طراحی شده از سوی وزارت کشور و دریافت کد رهگیری اعلام کرد و گفت: داوطلبان بعد از ثبت‌نام در این اپلیکیشن می‌توانند با مراجعه حضوری به فرمانداری‌ها تأییدیه نهایی بگیرند.

ندایی دومین طریق ثبت‌نام داوطلبان شوراهای شهر را از طریق کامپیوترهای شخصی و دریافت کد رهگیری اعلام کرد و افزود: این افراد نیز برای نهایی شدن ثبت‌نام خود باید به فرمانداری مراجعه کنند.

وی روش سوم ثبت‌نام را حضور در دفاتر پیشخوان دولت و دریافت کد رهگیری در قبال انجام مراحل ثبت‌نام اعلام کرد و ادامه داد: طریق چهارم نیز حضور مستقیم در فرمانداری‌ها و ثبت‌نام است که انتظار می‌رود عمده داوطلبان روش‌های غیرحضوری را برگزیده و تنها برای تأییدیه نهایی به فرمانداری‌ مراجعه کنند.

ندایی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: یک هفته زمان ثبت‌نام برای داوطلبان شوراهای شهر تعیین شده تا از ازدحام و حضور پرشمار کاندیداها جلوگیری شده و به نوعی شرایط مناسب برای ثبت‌نام در وضعیت کرونا به وجود آید.

وی ارائه گواهی عدم سوءپیشینه را جز الزامات و ضرورت ارائه مدارک در هنگام ثبت‌نام اعلام کرد و گفت:‌ اصل شناسنامه و کد ملی به همراه کپی آنها، یک قطعه عکس، کارت پایان خدمت یا معافیت برای مردان و همچنین ارائه مدرک فوق دیپلم برای شوراهای تا 20 هزار نفر و لیسانس برای شوراهای بالای 20 هزار نفر الزامی است.

ندایی اضافه کرد: اعضای فعلی شوراها و افرادی که یک دوره عضویت شورای شهر را در کارنامه خود دارند، از ارائه مدرک تحصیلی معاف خواهند بود.

رئیس ستاد انتخابات استان اردبیل بیان کرد: ثبت‌نام کاندیداهای شوراهای روستاها نیز از 16 فروردین سال آینده به مدت یک هفته انجام خواهد شد.

وی اظهار کرد: امیدواریم در مهلت قانونی ثبت‌نام‌ها انجام شده و مراحل بعدی انتخابات شوراها به شایستگی طی شود.

انتهای پیام

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments