آخرین جزئیات فرایند ثبت نام داوطلبان در انتخابات شوراها

به گزارش «entekhabat1400.com»، امیر شجاعان در این باره گفت: ثبت نام به چهار صورت از طریق اپلیکیشن موبایلی، کامپیوتر شخصی، دفاتر پیشخوان و حضوری انجام می شود. یکی از روش های احراز هویت، استفاده از کارت بانکی است که باید به نام خود فردی باشد که دارد ثبت نام می کند و وارد سیستم شده و عملیات ثبت نامشان را آغاز کنند.
وی افزود: بعد از آن ۱۳ صفحه وجود دارد که پرسش نامه داوطلبی است که داوطلبان باید این پرسش نامه را تکمیل کنند. بعد می تواند کلید ارسال را زده و اطلاعات را برای ما ارسال کند. وقتی این اطلاعات به دستمان رسید، یکسری کنترل های سیستمی انجام می دهیم. به این صورت که داده های وارد شده از سوی فرد را کنترل می کنیم. اگر این اطلاعات درست نباشد، طی پیامکی به فرد اعلام می کنیم که برخی اطلاعاتتان دچار مشکل است و باید تصحیح شود که فرد مجددا وارد اپلیکیشن شده و موارد را اصلاح می کند.
عضو ستاد انتخابات کشور ادامه داد: در عین حال یکسری مدارک دیگر را از پایگاه های برخط کنترل و استعلام می کنیم. بعد از صحت سنجی اطلاعات مجددا پیامک ارسال می کنیم تا فرد تصحیح کند. توصیه اکیدمان این است که در هنگام تکمیل پرسش نامه دقت کنند که اطلاعات درست به صورت دقیق وارد شود. بعد از طی تمام این موارد، در صورت درست بودن اطلاعات فرد، حداکثر ظرف ۱۵ دقیقه پاسخ را ارائه می دهیم، ثبت اولیه انجام می شود و بعد از آن، اطلاعات فرد در اختیار نمایندگان ما در فرمانداری ها قرار می گیرد و نمایندگان ما یکبار ابن اطلاعات را کنترل می کنند. مثلا اینکه تصویر فرد،مدارک و… درست و واضح باشد و اگر مشکلی نداشته باشد، تایید می کنند و یک پیامک برای داوطلب ارسال می شود که ثبت نام شما به اتمام رسید. اگر فردی درست این مسیر را برود کمتر از نیم ساعت یا یک ساعت پاسخ می دهیم و ثبت نام نهایی شده و نیازی به مراجعه حضوری به فرمانداری ندارد.
رئیس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات کشور تاکید کرد: در سه روش اول یعنی استفاده از نرم افزار موبایلی، کامپیوتر شخصی و مراجعه به پیشخوان، نیازی به مراجعه به فرمانداری نیست. بدیهی است که بعد از اتمام ثبت نام ما فرد را به عنوان داوطلب می شناسیم و مراحل بعدی که فرایند استعلام صلاحیت ها است، طی می شود.
وی ادامه داد: در ثبت نام به دفاتر پیشخوان که فرد به صورت حضوری برای ثبت نام مراجعه می کند، طبیعتا باید اصل مدارک را به همراه داشته باشد. عوامل دفاتر پیشخوان با دریافت هزینه ای حدود ۳۰ هزار تومانی، عملیات ثبت نام را انجام می دهند. از آن جایی که خود فرد را مشاهده می کند، نیازی به کنترل شماره موبایل یا کارت بانکی نیست. زیرا خود فرد در دفتر پیشخوان وجود دارد.
شجاعان گفت: روش چهارم ثبت نام که مراجعه به فرمانداری هاست. ما ترجیح می دهیم با توجه به شرایط خاص کرونا، مردم به محل فرمانداری مراجعه نکنند تا به سلامت شان لطمه نخورد. اما اگر فردی نتوانست از این سه روش استفاده کند و به فرمانداری مراجعه کرد، باید در آنجا اگر صفی بود بماند تا بتواند مراحل ثبت نامش به اتمام برسد.
وی همچنین گفت: در اطلاعیه اولیه اعلام شده بود که باید برای نهایی کردن ثبت نام به محل فرمانداری رفته و امضای فیزیکی انجام دهند، اما با توجه به احراز هویت های دوگانه ای که انجام می شود و توافقاتی که با بخش نظارت مجلس شورای اسلامی انجام دادیم، اکنون دیگر به هیچ عنوان نیاز به مراجعه به فرمانداری نیست.
شجاعان گفت: بعد از تشکیل پرونده الکترونیکی فرد، آن را برای مراجعی که باید پاسخ استعلام فرد را دهند، ارسال می کنیم و آن را در محدوده زمانی ۱۰ روزه بررسی می کنند و در نهایت نتیجه تایید صلاحیت ارائه می شود. در عین حال حدود یک هفته هم زمان برای اعتراض افرادی که رد صلاحیت شدند، وجود دارد. از همه داوطلبان میخواهم که به اطلاعیه های ستاد انتخابات کشور دقت کنند که در آنجا زمانبندی همه مراحل را اعلام کردیم. در عین حال برای عملیات ثبت نام هم در سایت وزارت کشور دستورالعمل گذاشتیم و هم فیلم آموزشی که می توانند به سایت مراجعه کرده و آن را دریافت کنند.
وی گفت: نکته مهم دیگر این است که هر نوع پیامکی از وزارت کشور فقط با عنوان “وی کشور” ارسال می شود و پیامک های دیگر معتبر نیستند. ما به هیچ عنوان تصویر کارت بانکی فرد یا اطلاعاتی از این دست را نخواهیم خواست.
وی همچنین اظهار کرد: در فرایند ثبت نام اصلا نباید از فیلتر شکن استفاده کنند. اگر استفاده کنند دچار مشکل می شوند. تعداد محدودی از بانک ها در شرایط فعلی نمی توانند فرایند احراز هویت را انجام دهند که اسامی آن ها را در سایتمان قرار دادیم. بقیه بانک ها این کار را انجام می دهند.  

انتهای پیام

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments