اینترنت نسل پنجم به هرمزگان رسید

به گزارش «entekhabat1400.com» از بندرعباس، محمد جواد آذری جهرمی پیش از ظهر امروز در حاشیه مراسم بهره‌برداری از پروژه‌های ارتباطی در هرمزگان اظهار کرد: روز گذشته در جزیره کیش تکنولوژی 5G از سوی ایرانسل رسما مورد بهره‌برداری قرار گرفت و این نسل از ارتباطات نیز در این جزیره رونمایی شد.

وی افزود: همراه اول نیز گام‌های خوبی در این زمینه برداشته و بزودی در استان هرمزگان و هم در جزیره کیش و هم در جزیره قشم برنامه راه اندازی 5G  را دارد که تحولی بزرگ در توسعه ارتباطات نسل جدید است.

در این برنامه فریدون همتی استاندار هرمزگان نیز با تقدیر از تلاش‌های صورت گرفته در حوزه ارتباطات و مخابرات در هرمزگان از آمادگی برای همکاری با اپراتورهای تلفن همراه در کشور برای توسعه بیش از پیش تکنولوژی‌های ارتباطی در استان خبر داد.

به گزارش فارس، میزان دسترسی ارتباطی مردم ساکن در روستاهای هرمزگان با افتتاح صدها پروژه امروز در این استان از متوسط کشوری فراتر رفت و دو منطقه بشاگرد و کوهشاه احمدی هرمزگان نیز که در فقر ارتباطی قرار داشتند، از محرومیت خارج شدند.

در 6 ماهه اخیر با تفویض اختیاری که از سوی استاندار به معاون توسعه منابع استانداری هرمزگان صورت گرفته بود، بصورت دو هفته یکبار میزان پیشرفت پروژه‌های ارتباطی در استان بخصوص در دو منطقه بشاگرد و کوهشاه احمدی رصد و ارزیابی می‌شد و یکی ازدلایل اصلی به ثمر رسیدن این پروژه‌ها، تلاش مخابرات هرمزگان در فیبررسانی به این مناطق و کنترل مستمر پروژه‌های در حال کار از سوی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری هرمزگان بوده است.

انتهای پیام/ خ


ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments