پروژه کریدور شمال غرب به جنوب غرب مسیر ترانزیتی اوراسیا را تسهیل می کند

به گزارش «entekhabat1400.com» از سنندج، محمدباقر قالیباف صبح امروز در جریان دومین روز نظارت میدانی خود از استان کردستان، از پروژه کریدور شمال غرب به جنوب غرب بازدید کرد و با اشاره به اهمیت بالای این پروژه اظهار کرد: بخشی از این پروژه که کریدور شمال به جنوب را نیز شامل می‌شود برای رونق اقتصادی کشور اهمیت بالایی دارد و می تواند مسیر ترانزیتی اوراسیا را نیز تسهیل ببخشد.

وی خاطرنشان کرد: در این حوزه ترانزیت ما در بخش جاده‌ای و ریلی پروژه‌های شمال به جنوب را دنبال خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه مسیر ترانزیتی کریدور شمال غرب به جنوب غرب در استان کردستان به یک هزار و 200 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد، ادامه داد: با بحث‌هایی که صورت گرفت مقرر شد اعتبار مدنظر برای این پروژه از طرق مختلف تامین شود و مجلس و دولت در این راستا کمک کننده باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه اعتبارات تزریقی به پروژه مذکور فقط در حد نگهداشت پروژه بوده نه پیشبرد آن، تصریح کرد: در نظر داریم با به کارگیری راهکارهای جدید تحرک جدی در این پروژه ایجاد شود.

قالیباف ادامه داد: بخشی از این پروژه که در استان کردستان واقع شده به دلیل کمبود اعتبار عقب مانده است و این مسیر که 380 کیلومتر آن در استان کردستان واقع شده برای رونق اقتصادی کشور و استان کردستان بسیار اهمیت دارد.

گفتنی است؛ در این بازدید مرادنیا استاندار کردستان، سیدمهدی فرشادان و محسن فتحی نمایندگان سنندج، دیواندره و کامیاران رئیس مجلس را همراهی می کردند.

انتهای پیام/2330/71


ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments