پربازدیدترین اخبار سیاسی ۱۹ اسفند ایسنا

توصیه می کنیم کاخ سفید بی قید و شرط به برجام بازگردد

به گزارش «entekhabat1400.com»، توصیه سخنگوی دولت به مقامات کاخ سفید مبنی بر بازگشت بی قید و شرط به برجام در صدر اخبار پرمخاطب قرار گرفت.

علی ربیعی در بخشی از نشست خبری خود با خبرنگاران گفت:‌مجددا به کاخ سفید توصیه می کنیم همان طور که رئیس جمهور قبلی آمریکا به یک‌باره از برجام خارج شد، بی قید و شرط به برجام بازگردند و بیشتر از این، راه را برای دیپلماسی سخت و پیچیده نکنند. باید یادآوری کنم که در ۴ سال گذشته ما راه دپپلماسی را باز نگه داشتیم، نه آنها و امروز کسی که باید اولین قدم را در راه دیپلماسی بردارد آنهاهستند نه ما.

منتظر پیشنهادی سازنده از سوی ایران هستیم

همچنین سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در کنفرانس خبری با اعلام موضع کشورش پیرامون گزارش اخیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره غنی سازی اورانیوم در ایران، تاکید کرد که دولت کشورش خواهان در پیش گرفتن دیپلماسی با ایران است.

به گزارش «entekhabat1400.com»، پایگاه اینترنتی وزارت امور خارجه آمریکا کنفرانس خبری شب گذشته ند پرایس افزود:  ما پیشنهاد کردیم که در مذاکراتی با حسن نیت و در چارچوب گروه ١+۵ شرکت کنیم. ما اظهارنظراتی علنی را از سوی ایران در این باره شنیده ایم. منتظر پیشنهادی سازنده از طرف تهران هستیم.  

ایران و آمریکا برای مدیریت تنش‌های احتمالی سازوکاری ایجاد کنند

پیشنهاد حشمت الله فلاحت پیشه برای مدیریت تنش های احتمالی ایران وآمریکا هم ازپربازدیدها بود.

این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی گفت: ضروری است با توجه به دشمنی میان ایران و آمریکا ساز و کاری برای مدیریت تنش میان دو کشور برای مواقع حیاتی تنظیم و ایجاد شود، در این صورت حتما فرصت برای برداشته شدن گام های بعدی به ویژه برای احیای برجام فراهم می‌شود.

بی‌شک زنان شهید و جانباز و آزاده در قلّه‌ افتخاراتند

پیام رهبر انقلاب به کنگره ملی هفده هزار زن شهید هم از اخبار مورد توجه مخاطبان بود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی به کنگره ملی «لشکر فرشتگان تاریخ‌ساز» ویژه تجلیل از زنان شهید، جانباز و آزاده، این زنان مجاهد، شجاع و فداکار را از برترین قله‌های افتخارات انقلاب اسلامی خواندند.

دیگر اخبار مرتبط را در لینک های زیر بخوانید.

توانمندسازی اقتصادی زنان یکی از اهداف مهم توسعه است

روز زن فرصتی مغتنم در ارتقا آگاهی جامعه نسبت به زنان قربانی ترور

***

سفرهای نوروزی آغازگر موج جدیدی از کرونا می‌شود

هشدار یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی درباره سفرهای نوروزی هم از پربازدیدها بود.

رحمت الله فیروزی پوربادی با تاکید بر اینکه رفتن به سفرهای تفریحی در ایام نوروز می تواند موج جدید و گسترده ای را از شیوع کرونا در سطح استان های مختلف رقم بزند، گفت: برای حفظ سلامتی خود و هموطنانمان بهتر است امسال نیز مانند سال گذشته سفرهای نوروزی انجام نشده و حتی الامکان از برگزاری تجمعات و دورهمی ها پرهیز شود.

خبرهای دیگر با محوریت کرونا را می توانید در لینک های زیر بخوانید.

مردم در نوروز به مسافرت نروند

سازمان‌های دولتی خطرات ناشی‌از شیوع کرونا را اطلاع‌رسانی کنند

***

کوله بری از زخم های کهنه مرزهای کشور است

خبر بعدی، سفر رئیس مجلس شورای اسلامی به استان کردستان با هدف نظارت میدانی بر حوزه های انتخابیه استان کردستان، گفت وگو با مردم و پیگیری مطالبات آن‌ها بود.

محمدباقر قالیباف در بدو ورود به فرودگاه سنندج در جمع خبرنگاران خاطرنشان کرد: مسایل مرز و کوله بری که از زخم های کهنه حوزه مرزی کشور هم در شمال غرب و هم در جنوب شرق است، که باید مورد توجه قرار گیرد و امید است که با کارشناسان استان و وزرای کشور و سازمان برنامه و بودجه کشور بتوان آن ها حل و تحرکی را در استان کردستان ایجاد کرد.

فرصت موجود در مرزها باید برای مرزنشینان باشد

قالیباف همچنین در جریان نظارت میدانی خود از شهرستان بانه، تاکید کرد: اگر بناست در مرزها فرصتی فراهم شود، باید برای مرزنشینان باشد و واردات کالاها توسط مرزنشینان به اقتصاد و تولید آسیبی وارد نمی‌کند.

گفتگوی بی واسطه کوله بران با رئیس مجلس

در گفت‌وگوی بی واسطه با کولبران هم گفت: جامعه مرزنشین باید معیشت زندگی‌اش را از مرز تامین کند اما همه باید ضابطه‌مندی را بپذیریم و بر اساس آن کار کنیم.

امکان نظامی‌گری وجود ندارد/ ورود سازمانی نظامیان به انتخابات منع شده است

گفت و گوی «entekhabat1400.com» با سردار حسین دهقان،  وزیر سابق دفاع که نامزدی خود را برای انتخابات ریاست جمهوری۱۴۰۰ اعلام کرده است، پربازدیدترین خبر بامداد امروز بود.

سردار دهقان در بخشی از این گفت و گو با بیان اینکه بعضی افراد اینگونه القا می کنند که اگر یک نظامی رئیس جمهور شود، نظامی گری را حاکم می کند، اظهار کرد: در ایرانِ در آستانه ورود به قرن جدید، امکان نظامی گری و اعمال حکومت نظامی وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه نظامیان نباید ابزار جناح های سیاسی بشوند، افزود: ورود سازمانی نظامیان یا حمایت آنها از فردی در انتخابات منع شده است در غیر این صورت ورود فردی با سابقه نظامی برای تصدی پست ریاست جمهوری هیچ منعی ندارد و می تواند حتی سازنده هم باشد.

اخبار دیگر درباره انتخابات ۱۴۰۰ را در لینک های زیر دنبال کنید.

در همه کلانشهرها غیر از تهران انتخابات الکترونیکی برگزار خواهد شد

جامعه روحانیت با تمام قوا برای انتخابات ۱۴۰۰ فعال است

فعالان سیاسی و احزاب در مدت باقی‌مانده تا انتخابات بیشتر فعال شوند

انتهای پیام

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments