داوطلبان انتخابات شوراها روش‌های غیرحضوری را برای ثبت‌نام برگزینند

علی ناصری، امروز سه‌شنبه ۱۹ اسفند در نشست خبری اظهار کرد: ثبت‌نام از داوطلبان در انتخابات شوراهای اسلامی شهرها از ساعت ۸ روز چهارشنبه ۲۰ اسفند ماه جاری آغاز می‌شود و تا ساعت ۱۸ روز سه‌شنبه ۲۶ اسفند به مدت یک هفته ادامه دارد.

به گزارش «entekhabat1400.com»، وی بیان کرد: فرایند انتخابات از روز گذشته با دستور وزیر کشور جنبه رسمی پیدا کرد و اگهی انتخابات نیز از امروز در شهرستان بیرجند منتشر می‌شود.

فرماندار بیرجند اظهار کرد: مردم نگرانی از حضور در شعب اخذ رای نداشته باشند چراکه همه تمهیدات لازم با توجه به شرایط کرونایی برای برگزاری انتخابات لحاظ شده است.

ناصری تصریح کرد: برای ثبت‌نام داوطلبان چهار روش الکترونیک و حضوری در نظر گرفته شده است؛ ثبت‌نام از طریق اپلیکیشن موبایلی (بارگذاری شده در پورتال وزارت کشور) و دریافت کد رهگیری، ثبت‌نام از طریق نسخه دسکتاپ (کامپیوتر) و دریافت کد رهگیری و ثبت‌نام از طریق دفاتر پیشخوان دولت و دریافت کد رهگیری از جمله این روش‌ها است.

وی ادامه داد: داوطلبانی که از این سه روش و به‌صورت غیرحضوری ثبت‌نام می‌کنند، پس از دریافت کُد رهگیری و تایید نهایی ثبت‌نام که از طریق ارسال پیامک از سوی ستاد انتخابات مربوطه به داوطلب اعلام می‌شود، نیازی برای مراجعه به فرمانداری ندارند.

ناصری اظهار کرد: ثبت‌نام از طریق مراجعه حضوری به فرمانداری شهرستان از ساعت ۸ تا ۱۸ یکی دیگر از شیوه‌های تعیین شده برای ثبت‌نام داوطلبان است.

وی تصریح کرد: آمادگی کامل برای ثبت‌نام از داوطلبان ششمین دوره انتخابات شوراها با رعایت تمامی دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری در مرکز استان وجود دارد.

وی ادامه داد: مدارک مورد نیاز برای ثبت‌نام داوطلبان شامل اصل گواهی عدم سوءپیشینه که از تاریخ صدور آن بیش از سه ماه نگذشته باشد، اصل شناسنامه عکس‌دار و تصویر همه صفحه‌های آن، اصل کارت ملی و تصویر آن، اصل کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا کارت معافیت دائم یا مدرکی دال بر مشخص بودن وضعیت خدمت وظیفه عمومی و تصویر آن برای مردان، یک قطعه عکس ۴ × ۳ جدید، اصل و یک نسخه تصویر مدرک تحصیلی معتبر فوق دیپلم یا معادل آن برای داوطلبان شورای شهرهای تا ۲۰ هزار نفر جمعیت و مدرک لیسانس یا معادل آن برای داوطلبان شورای شهرهای بالای ۲۰ هزار نفر جمعیت است.

فرماندار بیرجند یادآور شد: اصل و تصویر گواهی پذیرش استعفای مقامات موضوع ماده ۳۲ قانون انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و اصل و تصویر مدرک معتبر ایثارگری (جانبازان، آزادگان، همسر و فرزندان شهدا و رزمندگان با حداقل ۶ ماه سابقه حضور در جبهه) برای برخورداری از امتیاز یک مقطع تحصیلی بالاتر از دیگر مدارک است.

وی اظهار کرد: کسانی که سابقه یک دوره کامل عضویت اصلی شورا را دارا باشند، به شرطی که در همان حوزه­ انتخابیه نامزد شوند، از شرط مدرک تحصیلی معاف هستند.

ناصری افزود: پس از پایان یافتن ثبت‌نام از داوطلبان، همزمان هیات اجرایی انتخابات تشکیل و اسامی دواطلبان به منظور بررسی سوابق آنان به مراجع قانونی ارسال می‌شود که در این دوره از انتخابات علاوه بر مراجع چهارگانه شامل نیروی انتظامی، دادگستری، اداره کل اطلاعات و ثبت احوال، مرجع اطلاعات سپاه هم اضافه شده است و در نهایت بعد از بررسی نتایج به فرمانداری ارسال می‌شود.

وی افزود: ثبت‌نام داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی روستاها و تیره‌های عشایری از ساعت ۸ روز دوشنبه ۱۶ فروردین سال آینده آغاز می‌شود و تا ساعت ۱۸ روز یکشنبه ۲۲ فروردین ادامه می‌یابد.

فرماندار بیرجند یادآور شد: با توجه به شرایط کرونایی در این دوره از انتخابات، هرگونه تجمع و تبلیغات حضوری ممنوع است و داوطلبان صرفا می‌توانند براساس تبلیغات در فضای مجازی و به صورت مکتوب که طبق قانون اجازه انتشار داده شده، به تبلیغات بپردازند.

انتهای پیام 

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments