روایت وزیر ارتباطات از ارتقای 50 سایت روستایی بشاگرد در 4ماه/ هرمزگان از متوسط کشوری عبور کرد

به گزارش «entekhabat1400.com» از بندرعباس، محمد جواد آذری جهرمی صبح امروز در مراسم افتتاح پروژه‌های ارتباطی روستایی در استان هرمزگان اظهار کرد: همکاران من با حرکتی جهادی و در عرض 6 ماه که حدود 4 ماه آن عملیاتی و اجرایی بود، فیبرنوری را که بستر انتقال اطلاعات و ارتباطات پرسرعت است را به منطقه کوهشاه احمدی و بشاگرد منتقل کنند که این حجم از عملیات متراکم بدون شک به برنامه‌ریزی فشرده و کار مستمر نیاز داشت که بحمدالله به نتیجه رسیده است.

وی با بیان این که حدود 250 کیلومتر فیبرنوری در بشاگرد و بیش از 150 کیلومترفیبرنوری در منطقه کوهشاه احمدی تاکنون نصب و زیر بار ارتباطی رفته است، عنوان داشت: متوسط دسترسی مردم بشاگرد به شبکه ارتباطی از متوسط کشوری فراتر رفت و طی این مدت بیش از 35 هزار نفر از مردم این منطقه به شبکه اینترنت پرسرعت همراه مجهز شدند.

وزیر ارتباطات با تجلیل از نقش مرحوم والی در عمران و آبادانی و محرومیت‌زدایی از منطقه بشاگرد، خاطرنشان کرد: بردن ارتباطات به منطقه بشاگرد و ایجاد امکان دسترسی آنان به بسترهای ارتباطی بدون شک در ارتقای زندگی مردم این منطقه و ایجاد امکان توسعه هرچه بیشتر آن موثر خواهد بود.

آذری جهرمی همچنین عنوان کرد: بنا بود تا امروز 72 سایت روستایی به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت مجهز شوند که 22 سایت آن باقی ماند و تلاش همکاران بنده این خواهد بود که با همین عزم امروز، ارتباط را به 22 سایت باقی مانده نیز برسانند و تا پایان سال و نهایتا تا هفته‌های ابتدایی سال آینده این کار را نهایی کنند.

به گفته وی، امروز 185 سایت ارتباطی دیگر نیز در شهرهای مختلف استان هرمزگان زیر پوشش ارتباطی خواهد رفت که ماحصل تلاش خانواده ارتباطات کشور در طول این ماه‌های اخیر است و هرمزگان را در سطح بسیار خوبی از لحاظ ارتباطات در کشور قرار خواهد داد.

وی از پیگیری‌های استانداری هرمزگان در پیگیری و کنترل مستمر این پروژه نیز تقدیر کرد و بیان داشت: در 4 ماه اخیر  اپراتور شرکت همراه اول با احداث و ارتقا ۹۷ سایت تلفن همراه، ۱۴۰ روستا را تحت پوشش قرار داده است و شرکت ایرانسل نیز با احداث و ارتقا ۹۰ سایت، زمینه دسترسی مردم ۱۴۱روستا را به شبکه ملی اطلاعات فراهم کرده است و مخابرات هرمزگان نیز مسؤولیت اجرای فیبرنوری را بر عهده داشت که این کار را با همه سختی‌هایش به پیش برد و اکنون به ثمر رسیده است.

انتهای پیام/ 88055/خ


ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments