مخالفتی با کاندیدا شدن چهره‌ها نداریم اما… / جامعه روحانیت با تمام قوا برای انتخابات فعال است

«entekhabat1400.com» | اسدالله بادامچیان دبیرکل حزب موتلفه در نشست خبری در محل کافه خبر خبرگزاری خبرآنلاین که با حضور اهالی رسانه برگزار شد، اظهار داشت: شورای وحدت از امسال شروع به کار کرد تا بتواند همه نیروهای جامعه را برای گام دوم انقلاب اسلامی و انتخاباتی که رئیس جمهور و شورای شهر گام دوم را تعیین می کند کار کند.

 

به گزارش خبرآنلاین، بادامچیان گفت: جامعه محترم روحانیت مبارز با توان قوا وارد صحنه شده است، در سراسر استان ها نیروهایش را بسیج کرده، در هر استانی نفر گذاشته و در هر استان یک روحانی را در کنار نیروهای دیگر قرارداده است. از همه نیروهای اصولگرا دعوت کرد، از شورای ائتلاف و جبهه پایداری هم دعوت کرد ولی این دو مجموعه حضور نیافتند.

 

بادامچیان گفت: شورای وحدت با بقیه تشکل ها کارش را دنبال کرد و در 25 استان نماینده و گروه های شورای وحدت فعال هستد. دو استان داریم که شورا هنوز وارد صحنه نشده مثل اصفهان چون نیروهایی آنجا زیر نظر سه روحانیت برجسته هستند. در قم هم کاری انجام شده است. اردبیل هم ویژگی خاص خودش را دارد. در نهایت اصولگرایان با یک فهرست واحد افراد ارجح و اصلح را معرفی می کنند.

 

وی ادامه داد: در انتخابات ریاست جمهوری سیاست شورا و موتلفه این است که هرکسی می خواهد کاندیدا شود هیچ مانع و مخالفتی ندارد، تضعیف و تخریب را جایز نمی‌دانیم و معتقدیم می توانند خودشان را مطرح کنند و شورای نگهبان افراد واجد شرایط را انتخاب می‌کند براساس این تایید صلاحیت ها ما فرد اصلح و ارحج را انتخاب خواهیم کرد و وحدت خواهیم کرد. با این دو سیاست با گروه های گوناگون در شورای وحدت به این وحدت رسیدیم که چندین نامزد مطرح شود اختلاف و درگیری هم نخواهد شد و رقابت ها هم رقابت خیر خواهد بود.

 

بادامچیان در پاسخ به این سوال که شورای وحدت می تواند وحدت ایجاد کند، گفت: اینکه بتواند وحدت را برقرار کند تمام تلاش براین است ولی طبیعی است که در هر انتخاباتی ولو اینکه همه هم علاقمند به وحدت باشند یک اکثریتی بر وحدت کار می کند و برخی هم جداگانه خود را مطرح می کنند. کلان را به وحدت می رساند ولی در کنار این وحدت کلان عناصری هم هستند که احساس تکلیف می کنند و حق آنهاست و نمی شود گفت چرا احساس تکلیف می کنید.

 

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments