وزیر ارتباطات برای چه به شرق هرمزگان سفر کرده است؟

به گزارش «entekhabat1400.com» از بندرعباس، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات حدود 6 ماه پیش در سفری به هرمزگان و در بررسی مشکلات زیرساختی ارتباطی دو منطقه بشاگرد و کوهشاه احمدی، روند پیشرفت پروژه‌های ارتباطی در این مناطق را با روند معمول قابل قبول ندانست و لذا یک «کارویژه» برای مخابرات هرمزگان و شرکت همراه اول و ایرانسل ایجاد کرد و شخص وی نیز در طول 6 ماه اخیر در جلسات ماهانه به طور مستمر روند پیشبرد پروژه فیبر نوری و مجهز کردن دکل‌های ارتباطی بشاگرد و کوهشاه به نسل سوم و چهارم اینترنت همراه را مورد رصد و ارزیابی قرار داد.

حالا با گذشت 6 ماه، بخش بزرگی از پروژه فیبر نوری منطقه بشاگرد که از سوی مخابرات هرمزگان به اجرا درآمده، آماده بهره‌برداری است و در منطقه کوهشاه احمدی در شمال هرمزگان نیز پروژه به وضعیت مطلوبی رسیده و مردم از خدمات ارتباطی بهره‌مند شده‌اند.

 

 

در مجموع بیش از 340 کیلومتر فیبر نوری در بشاگرد و کوهشاه احمدی تاکنون اجرا شده و توانسته ارتباطات پرسرعت را به دکل‌های مخابراتی مستقر در این مناطق برساند و به گفته امیریگانه مدیر مخابرات منطقه هرمزگان، اکنون بیش از 50 روستای این مناطق که عمدتا در مناطق کوهستانی قرار داشته‌اند، تحت پوشش نسل سوم و چهارم اینترنت همراه قرار گرفته‌اند و شماری دیگر نیز امروز و در جریان سفر وزیر ارتباطات تحت پوشش ارتباطی قرار می‌گیرند.

با بهره‌برداری از این پروژه‌ها، هرمزگان از شاخص کشوری دسترسی به اینترنت همراه فراتر خواهد رفت و این دستاورد بزرگی برای استان ساحلی و کوهستانی هرمزگان است که برآمده از تلاش مستمری در این زمینه است.

وزیر ارتباطات امروز با حضور بشاگرد از نزدیک در جریان پیشرفت پروژه‌ها قرار می‌گیرد و صبح فردا از بندرعباس، صدها پروژه ارتباطی ایجاد شده در 6 ماه اخیر در سراسر هرمزگان را مورد بهره‌برداری قرار می‌دهد.

انتهای پیام/ 88055


ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments