نباید انتخابات ۱۴۰۰ به انتخاباتی درون جناحی میان اصولگرایان تبدیل شود

مصطفی درایتی در گفت‌وگو با «entekhabat1400.com» با اشاره به تحرکات احزاب و جریان‌های سیاسی برای انتخابات ۱۴۰۰ بیان کرد: در کلیت اگر احزاب حضورشان فعال و زمینه برای فعالیت آن‌ها محیا باشد، در شکوه بیشتر انتخابات تاثیرگذار است، ولی این یک طرف قضیه است، چراکه ممکن است برخی جریان‌ها بخواهند حضور فعالی در انتخابات داشته باشند ولی با محدودیت‌هایی که ایجاد می‌شود این فرصت از آنان سلب شود.

وی افزود: اگر شرایط به صورت عادلانه محیا شود و همه جریان‌های سیاسی کشور بتوانند با نشاط در انتخابات حضور پیدا کنند به طور حتم سال ۱۴۰۰ انتخاباتی پر شور و با مشارکت حداکثری خواهیم داشت که در آن کاندیداهای خوش نام و برجسته‌ای نیز ببا یک دیگر به رقابت  خواهند پرداخت.

عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت  با بیان اینکه نباید انتخابات ریاست جمهوری به انتخاباتی درون جناحی برای یک جریان تبدیل شود، افزود: متاسفانه چیزی که هم اکنون ما احساس میکنیم این است سال ۱۴۰۰ اصولگرایان با خودشان رقابت می‌کنند.

دراتی درباره مشکلات پیش‌روی اصلاح‌طلبان در انتخابات گفت: علاوه بر مسئله تایید صلاحیت‌ها، استفاده از امکانات تبلیغاتی همچون صدا و سیما و …  است که تاثیرگذاری زیادی در فعالیت اصلاح‌طلبان در انتخابات خواهد گذاشت.

این فعال سیاسی اصلاح طلب همچنین با تاکید بر ضرورت حضور اصلاح‌طلبان در این دوره از انتخابات بیان کرد: در این مقطع برای افزایش انگیزه و مشارکت مردم در انتخابات باید امکان حضور و فعالیت برای ما وجود داشته باشد، چراکه اصلاح طلبان این دوره تصمیم گرفته‌اند با کاندیدای نیابتی نیز وارد انتخابات نشوند.

وی با تاکید بر اینکه مردم ۴۰ سال است که بیش از ۵۰ بار به پای صندوق‌های رای رفته‌اند، افزود: باید به مردم این اطمینان را بدهیم تغییری که آنها به دنبال آن هستند از طریق حضور آنان پای صندوق‌های رای محقق می‌شود، اگر اینگونه نباشد گرمی و نشاط از انتخابات ۱۴۰۰ دور خواهد ماند.

انتهای پیام

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments