158 روستا در رفسنجان دارای شورای اسلامی هستند

“مجید فصیحی هرندی” بعدازظهر امروز 16 اسفندماه در نشست خبری اظهار کرد: با استقرار نظام جمهوری اسلامی همه اداره امور کشور به طور مستقیم و غیرمستقیم با آراء مردم انجام می شود.

وی با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در سال آینده تصریح کرد: همه کسانی که فکر می کنند می توانند در عرصه داوطلبی در انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا حضور پیدا کنند با اقدام و ثبت نام به موقع، باید آمادگی خود را برای اداره صحنه روستا و شهر اعلام کنند.

فصیحی هرندی بیان کرد: انتخابات شورای شهر در شش شهر، رفسنجان، کشکوییه، جوادیه فلاح، بهرمان، صفاییه و سرچشمه برگزار می شود و کسانی که می خواهند در انتخابات داوطلب باشند باید گواهی عدم سوء پیشنیه را داشته باشند تا روز ثبت نام با مشکلی مواجه نشوند.

وی ادامه داد: ثبت نام از طریق اپلیکیشن موبایلی، دستکتاپ کامپیوتر و مراجعه به دفاتر پیشخوان و یا مراجعه مستقیم به بخشداری ها و فرمانداری ها است که در سه مورد اول یک کد رهگیری برای آنان ارسال می شود که برای تکمیل فرایند ثبت نام به فرمانداری ها یا بخشداری ها مراجعه می کنند.

فرماندار رفسنجان گفت: توصیه می کنیم به دلیل بیماری کرونا، برای جلوگیری از ازدحام و سهولت کار ثبت نام از طریق اپلیکیشن موبایلی، دستکتاپ کامپیوتر و مراجعه به دفاتر پیشخوان را انتخاب کنند.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان رفسنجان عنوان کرد: ۱۵۸ روستا در شهرستان رفسنجان دارای شورای اسلامی هستند که در بخش مرکزی 100 روستا، در کشکوئیه 24 روستا، در نوق 9 روستا و در صفائیه 25 روستا است. تعداد اعضای شورای شهر رفسنجان هفت نفر و مابقی شهرها پنج نفر و در روستاها متناسب با جمعیت، از سه تا پنج نفر هستند.

به گفته وی ثبت نام داوطلبان شوراهای شهر از 20 تا 26 اسفندماه و در شوراهای روستاها از ۱۶  تا ۲۲ فروردین انجام می‌شود.

فرماندار رفسنجان در بخش دیگری از سخنانش به موضوع کمبود مرغ در رفسنجان اشاره و بیان کرد: رفسنجان، ۵۰ درصد مرغ استان را تأمین می کند که طبق مصوبه کارگروه تنظیم بازار استان در این چند هفته به علت کمبود مرغ در استان، تأمین سهمیه مرغ ۲۲ شهر به رفسنجان واگذار شده و در این هفته ها، اداره صنعت و معدن شهرستان باید مصوبه کارگروه استان را اجراء می کرد.

وی با بیان اینکه سرانه مصرف مرغ در رفسنجان 62 گرم به ازاء هر نفر است، گفت: سهمیه رفسنجان برای اتباع را ۴۰ هزار نفر در نظر گرفته بودند در صورتی که جمعیت اتباع بیش از ۷۰ هزار نفر است.

فصیحی هرندی تاکید کرد: به مردم رفسنجان اطمینان می دهم تا پایان سال حداقل روزانه ۲۴ تن مرغ در شهرستان توزیع شود و کمبود نخواهیم داشت. البته مردم باید از خریدهای بیش از حد خودداری کنند تا در بازار تشنج ایجاد نشود.

فرماندار رفسنجان همچنین قیمت مصوب مرغ در رفسنجان را 22 هزار و 820 تومان اعلام کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments